Šumava: běžecká trasa z horské obce Prášily

Šumava: běžecká trasa z horské obce Prášily

Turistický region
Šumava
Kraj
Plzeňský
Délka trasy (km)
17
Povrch
Převážně terénní
Převýšení (m)
559

Krásná trasa, začínající a končící v horské obci Prášily nás zavede na vrchol Poledník a Prášilskému jezeru (17km /570m).

Na trasu se vydáváme z obce Prášily (880m n.m.) http://www.sumavanet.cz/prasily/ a pokračuje po červené značce přes rozcestí Frantův most, kde se připojíme k zelené turistické značce.

Stále stoupáme, cesta nás dovede na rozcestí opět s červenou značkou. Vrchol Poledníku – zhruba v polovině naší trasy- je svými 1315m n.m. přirozenou dominantou této oblasti. http://www.sumavanet.cz/prasily/okoli.asp Přímo k vrcholu s rozhlednou vede odbočka, kterou se pak na rozcestí vrátíme zpět. Za dobrého počasí je škoda rozhlednu vynechat, nabízí se nádherný výhled na Šumavu a Bavorský les, při dobré viditelnosti i na alpské vrcholy. Navíc je zde k dispozici malé občerstvení, dá se doplnit pití apod.

Pokračujeme seběhem z Poledníku nyní už stále po červené značce, jen před Prášilským jezerem nás čeká menší stoupání (jezero je ve výšce 1080m). A odsud Jezerní cestou pozvolna klesáme zpět až do Prášil. (Dojet sem se dá kromě auta též autobusem a v sezóně Ekobusem.)

GPS souřadnice startu: 49.105, 13.377777777778

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: