ŠVÝCARSKO: Proběhněte se nádhernými traily kolem Eigeru a Jungfrau v oblasti UNESCO

ŠVÝCARSKO: Proběhněte se nádhernými traily kolem Eigeru a Jungfrau v oblasti UNESCO

Turistický region
Zahraničí
Kraj
Ostatní
Délka trasy (km)
35
Povrch
Přírodní terén
Převýšení (m)
2290

Hory s bohatou historií a pochmurnou pověstí, mimo jiné proto, že ve 30. letech při "závodě" o prvovýstup zde mnoho lezců zahynulo.

Trasa začíná v Grindelwaldu odkud se vydáme směr Interlaken až k Burglauenu, odkud se po značené stezce vydáme prvním stoupáním k Männlichenu. Nahoře nás uvítají krásné výhledy po okolí i na pověstný Eiger, Monch a Jungfrau. Odtud se pak následně vydáme kolem hory Tschuggen ke stanici zubačky na Kleiner Scheideggu.

Na Scheideggu můžeme využít restaurace k obědové pauze a nebo se rovnou vydat směr Fallbodensee a následně podél masivu Eigeru značenou cestou až k zastávce zubačky v Alpiglenu. Pak už nás čeká jen příjemný seběh zpět do Grindelwaldu.

V okolí se můžete zrelaxovat například výletem lodí na Interlakensee nebo Brienzersee. Komu nejsou místní traily dost, může se nechat zubačkou vyvézt až nahoru na Jungfrau, počítejte ale s vyššími cenami za lístek. Využít můžete také mnoha piknikových míst na trase a opéct si například buřty nebo jinou svačinku dle vlastního výběru. 🙂

GPS souřadnice startu: 46.623888888889, 8.0413888888889

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: