Vysočina: běžecká trasa údolím Jihlavy z Mohelna na hrad Templštejn

Vysočina: běžecká trasa údolím Jihlavy z Mohelna na hrad Templštejn

Turistický region
Vysočina
Kraj
Vysočina
Délka trasy (km)
10
Povrch
Přírodní terén
Převýšení (m)
367

Od vodní nádrže Mohelno s vyhlídkou na Jadernou elektrárnu Dukovany až na zříceninu a kemp Templštýn.

Trasa začíná na vyhlídce na Mohelenskou hadcovou step, odkud můžete vidět krásné údolí řeky Jihlavy, NPR Mohelenskou hadcovou step anebo také Jadernou elektrárnu Dukovany. Po modré a částečně po červené proti proudu se dostaneme z prudkého kopce pod samotnou hráz vodní nádrže Mohelno (viz foto) odkud v době pouštění vody startuje mnoho vodáků.

Celá trasa odtud po proudu řeky vede stále po červené. V lesích je spousta odboček ale s patřičnou pozorností trefíte s úsměvem až do kempu pod Templštýnem.

Po této trase proběhnete kolem Mohelenského mlýna a spoustu nádherných vyhlídek v Přírodním parku Střední Pojihlaví až do PR Velká skála. Zde jsou občas možné k vidění partičky horolezců, kteří si užívají připravených zajištěných skal Na babích (viz foto). Přes vyhlídku Velká skála se postupným klesáním dostáváme až do kempu pod Templštýnem, kde je možné se občerstvit.

Nejenom odvážným vytrvalcům doporučuji „vyběhnout“ prudké stoupání na zříceninu hradu Templštejn, odkud jsou výhledy na celý kemp a široké okolí (viz foto). Seběhnout se to dá druhou stranou, ale pak je potřeba přebrodit řeku. Nebo se vrátit po stejné upravené značené žluté turistické stezce.

GPS souřadnice startu: 49.110555555556, 16.185

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: