Vysočina: běžecká trasa z obce Sklené nad Oslavou

Vysočina: běžecká trasa z obce Sklené nad Oslavou

Turistický region
Vysočina
Kraj
Vysočina
Délka trasy (km)
12
Povrch
Převážně terénní
Převýšení (m)
270

Okruh přes anomální výskyt lesních mravenců a zrezavělou věží, na kterou se jen tak někdo neodváží.

Od nádraží vyběhneme směrem k hlavní silnici, kde se napojíme na žlutou turistickou značku. Vyběhneme z obce a pokračujeme po žluté až na lesní silnici a dále nahoru po cestě. V půlce druhého kopečku uhneme ze silnice vlevo do lesa. Jsou zde lesní cesty a i kdyby nebyly, les je suchý a přehledný. Vydáme se směrem od silnice až uvidíme Čechův rybník. Doběhneme k němu a pokračujeme přes tábořiště vlevo od vody. Napojíme se na polní cestu, která nás zavede na zpevněnou silnici.

Po silnici běžíme vlevo (od vesnice Bobrůvka) až do úzkého lesního pásu. Jakmile ho přeběhneme, odbočíme vpravo a po louce pokračujeme podél něj. Vyježděná cesta nás zavede až ke staré rezavé věži. Odvážíte se na ni vylézt?

Vrátíme se na zpevněnou silnici, ale jen ji přeběhneme a pokračujeme rovně. V tomto lese je anomální počet mravenišť. Nikde jich není tolik, jako zde. Proběhneme lesem, na silnici, po které jsme již běželi, se vydáme vpravo, až narazíme na červenou turistickou značku. Po ní doběhneme zpět do Skleného.

GPS souřadnice startu: 49.4375, 16.053888888889

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: