Běžeckou premiéru Běhej lesy Slavkovský les ovládli Podroužek a Kochová

V sobotu 23. června zavítal seriál Běhej lesy poprvé do Slavkovského lesa, který se rozprostírá v hornaté krajině mezi lázeňskými městy Mariánské a Františkovy lázně a Karlovy Vary a rozhodně měl co nabídnout.

Běžci a běžkyně si mohli užít nádhernou krajinu Slavkovského lesa nabízející zelené louky, nekonečné lesy, majestátní skály, rozsáhlá rašeliniště, zdravé minerální prameny apod. Navíc po velmi teplém týdnu s vysokými letními teplotami se ochladilo a počasí připravilo pro účastníky přívětivé podmínky.

Čtvrtý závod seriálu Běhej lesy, který se konal ve Slavkovském lese. Více informací o Běhej lesy Slavkovský les najdete v termínovce.

Závod nabídl tratě dlouhé 23 km a 11 km

Závod nabídl hned dvě tratě, a to 23 km11 kmDlouhou trasu vyhrál s časem 1:27:23 Dušan Podroužek, který doběhl jen vteřinu před druhým Jaromírem Hradeckým. Třetí příčku pak obsadil Vít Ryška s výkonem 1:30:31. V ženách kralovala Barbora Kochová, která si doběhla pro prvenství v čase 1:36:15. Druhá se umístila s výkonem 1:39:03 Lenka Polachová, třetí místo pak vybojovala Jindřiška Zemanová, a to výkonem 1:41:49.

Na krátké trati nejrychleji Ondřej Teska a Monika Hloušková

Na krátké trati byl nejrychlejší Ondřej Teska, který 11 km dlouhou trať zdolal za 41 minut a 20 sekund. Druhý doběhl Andrej Fiala, třetí pak Jiří Mareš. V ženách s přehledem vyhrála Monika Hloušková s časem 45:19, která za sebou nechala druhou Kateřinu Kováč a třetí Markétu Procházkovou.