Běžecký klub Brno – běžci pro běžce

Běžecký klub Brno – běžci pro běžce

V lednu 2016 byl založen spolek Běžecký klub Brno. Předsedou se stal pan Miroslav Hejtmánek, dalšími členy jsou Tomáš Ondráček a Jaroslav Dušil. Všichni duší i tělem běžci. Klub se nachází u parku Lužánky a hlavní tváří klubu je Jiří Homoláč.

V lednu 2016 byl založen spolek Běžecký klub Brno. Předsedou se stal pan Miroslav Hejtmánek, dalšími členy jsou Tomáš Ondráček a Jaroslav Dušil. Všichni duší i tělem běžci.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Prostory klubu o velikosti 220m2 se nacházejí přímo u parku Lužánky, na ulici Štefánikova 22. Tváří našeho klubu je elitní maratonský běžec a náš kamarád Jiří Homoláč.

Co všechno Ti klub nabídne?

Vše co k běžeckému tréninku potřebuješ. Náš trenérský tým ti pomůže stát se lepším, vytrvalejším, odolnějším. Otevřeme ti brány do světa tohoto krásného pohybu. I když váháš, bojíš se vyběhnout, jsme tu pro tebe a společně uděláme první krok.

Kde se bude trénovat?

V parku Lužánky, který je po obvodu dlouhý 1500m, je plný zeleně a ve večerních hodinách osvětlen. Dalším místem pro náš trénink je atletický stadion Sokolu Brno na ulici Kounicova. Nachází se 800 m od našeho klubu, má 300 m atletický ovál s umělým povrchem a pilinovou dráhou, je částečně osvětlen. V blízkosti klubu (600 m) je i historická dráha za fotbalovým stadionem Lužánky. Dráha měří 415 m, má pilinový podklad. Je v klidné lokalitě mimo rušné ulice, je měkká a šetří unavené klouby. Dále na všech atraktivních místech našeho malebného města (Anthropos, Holedná, Prígl).

Co u nás nalezneš?

1. Tréninky

Staň se členem a můžeš s námi trénovat. V průběhu týdne vypíšeme několik termínu pro všechny výkonnostní skupiny. Motiv tréninku bude předem zveřejněn na našem Facebooku. Na každém tréninku bude přítomen trenér. Můžeš si domluvit i individuální trénink.

2. Kompletní zázemí pro trénink

Odložíš si věci do skříněk (18 dámských, 20 pánských) a vybíháš na svůj trénink. Po návratu se můžeš ihned v teple zahřát, osprchovat a pokračovat v dalších denních činnostech.

3. Trenérský tým

Tomáš Ondráček (38 let)
Sám je stále aktivní běžec, maratonec s osobním rekordem 2:26:18. Má zkušenosti s individuálním i skupinovým tréninkem. Druhým rokem působí jako hlavním trenér projektu Sportisimo – staň se hvězdou. Dále se věnuje trenérskému a produktovému poradenství pro značku adidas ČR. Několik let pracoval v běžecké speciálce Triexpert Brno. Svůj život má spojený s během.

Linda Beniačová (37 let)
Elitní ultratrailová běžkyně, vítězka několika prestižních extrémních závodů u nás i v zahraničí, 3 x LH24, 1 x Beskydská sedmička. V klubu bude dále působit v kavárně a jako trenérka SM cvičení pro posílení středu těla.

4. Obchod s běžeckým sortimentem

V našem menším klubovém krámku si můžeš vybrat produkty značky adidas. Nabízíme top modely běžeckých bot a textilu. S výběrem ti pomůže produktový specialista.

Klubová trika nám navrhl přední český návrhář Roman Humlíček, který stojí za úspěchy módního domu Blažek.

5. Kavárna

Je v prostorách našeho klubu, stane se pro tebe místem pohody. Nabízíme prestižní Italskou kávu Filicori. Dále nealko nápoje Mattoni. Věříme, že ti zachutnají naše čerstvě vyrobené džusy a koktejly Smoothie. K jídlu si u nás můžeš vybrat čerstvé bagety a chutné zákusky.

6. Masér a Fyzioterapeut

Regenerace je základem každého sportu. U nás ti nabídneme služby zkušeného maséra, s jeho pomocí se budeš cítit připraven na další trénink. Masér aplikuje i Kinesiotaping.
Když tě trápí bolest těla a masáž nezabírá. V našem klubu se můžeš dále obrátit na pomoc fyzioterapeuta. Ten ti odblokuje postižené místo a doporučí cviky na prevenci.

7. Cvičební sál

Dobře fungující střed těla je základem pro každého sportovce. V našem cvičebním sálu si můžeš zacvičit a protáhnout po tréninku. Nabídneme ti balanční cvičení, posilování s vlastní vahou těla. K tomu lekce SMS (stabilizačně mobilizační systém) cvičení, které ocení každý běžec.

8. Poradenství

Když nevíš jak dál, tvoje kondice neroste, výkonnost stagnuje. U nás s pomocí trenéra sestavíš osobní plán a můžeš vyběhnout za svým cílem. Připravíme i tréninkové plány směrem k vybranému závodu.

9. Klubové besedy, přednášky

Společně můžeš sdílet běžecké zážitky a radosti. Nabídneme ti uzavřené dny pouze pro členy. Sledování TV sportovních pořadů, maratonů, atletických mistrovství, olympiád. Zajímavé besedy, přednášky se sportovní tématikou a setkání s osobnostmi.

10. Výživové poradenství

Jestli chceš snížit svoji váhu, změnit stravovací návyky, sestavit jídelníček. K tomu všemu ti pomůže výživový poradce přímo v našem klubu.

11. Běžecká soustředění

Společně s námi můžeš odjet na běžecké soustředění do zajímavých lokalit. Místem společných kempů a soustředění bude horské prostředí Vysokých Tater. V lokalitě Štrbského plesa (1400mnm) prožiješ krásné chvíle plné sportu, dřiny a radosti se skvělou partou lidí.

Linda Beniačová (foto: archiv Lindy Beniačové)

Linda Beniačová

Linda je slovenská vytrvalkyně původem z Žiliny běhající v adidas outdoor teamu. Jejím hlavním koníčkem byl od dětství basketbal spolu s lyžováním a dalšími zimními sporty. Zajímavé ale je, že Linda se běhání věnuje teprve 4 roky. Za tu dobu už se ale dokázala umístit v běhu na nejvyšších příčkách. Její oblíbené závody jsou právě závody dvojic a extrémní závody, což potvrdila již třikrát na LH24 a na Nízkotatranské stíhačce spolu se Silvií Petrjánošovou. Letos se chystá s Patricií Puklovou v týmu adidas outdoor ladies na Beskydskou sedmičku.

Zkušenosti čtenářů

Michal Docekal

bezeckyklubbrno.cz je webova adresa.
Obavame se, ze je to podvodna webova adresa, vite o takove adrese, provozujete ji?

zdravi Michal Docekal

Oldřich Král

Je mi 47 let a chtěl bych běžet maraton těsně pod tři hodiny. Je to možné. Král

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: