BoBoBěh ukáže krásy podzimních Jizerek

BoBoBěh ukáže krásy podzimních Jizerek

V neděli 8. 11. 2015 se v Bedřichově v Jizerských horách uskuteční 3. ročník horského běhu na 30 kilometrů. Trať závodu s převýšením 853 metrů vede po značených turistických cestách (90% lesní cesty, 10% asfalt) a dle tradice není žádným dalším způsobem značena.

Na závodníky čekají místa dobře známá z Jizerské lyžařské magistrály

Start závodu je hromadný v 10:00 na bedřichovském stadionu, kde je také cíl s časovým limitem do 14:00. Na závodníky čekají místa dobře známá z Jizerské lyžařské magistrály – např. Tzv. Kanál, přehrada na Černé  Nise nebo Olivetská hora, ale také méně známé úseky, jako je třeba výběh divokým údolím Bílého Štolpichu na Bílou kuchyni.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne od 15:00 v restaruaci Dolina. Speciální cena je vypsána za rekord trati, ten je doposud v držení Dušana Podroužka 2:07,56 v mužské kategorii a Šárky Zelenkové 2:38,11 v ženské kategorii.

Kromě umístění v BoBoBěhu budou někteří závodníci bojovat také o celkovou pozici v sérii BoBoTriple 2015, která kromě běhu zahrnuje také zimní závod na běžkách na 90 km a závod na kolečkových lyžích na Ještěd na 12 km. Zde je s napětím očekáván souboj o celkové vítězství mezi muži – dosud vedoucím Petrem Marhounem (MFF UK Praha) a pronásledovateli Janem Mikulou (TJ Packa Praha) a Tomášem Jakoubkem (Silvini Madshus team). Mezi ženami je již jistou vítězkou série Radka Zelenková (Silvini Madshus team), které stačí závod absolvovat.

Mezi největší letošní favority běhu patří Petr Lajtkep (AC Slovan Liberec) a Tereza Zuzánková (Eleven Run Team). Přihlášení je možné ještě v neděli na místě startu do 9:30 za 200,- Kč.

Více informací najdete na http://www.boboloppet.com/bobobeh/o-zavodu/

Propozice závodu zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: