Borecký půlmaraton ovládli Jan Mrázek a Kristýna Junková + FOTKY ZÁVODNÍKŮ KE STAŽENÍ ZDARMA

Velkému zájmu se těšil již 4. ročník Boreckého půlmaratonu, který se uskutečnil v sobotu 12. března ve Velkém Borku u Mělníka. Na start tohoto závodu, který prakticky zahajuje letošní sezónu v regionu, se postavilo celkem 350 běžců a běžkyň všech věkových kategorii.

Trať půlmaratonu startuje z náměstí města Mšeno a vede nádhernou krajinou Kokořínska. Účastníci se během závodu mohou kochat okolní přírodou a výborně si přitom zazávodit.

Počasí mělo blíže k zimě než k blížícímu se jaru

I když už jaro klepe na dveře, jak se říká, tak závodníky přivítalo velmi chladné počasí. Teplota okolo 5°C a velmi nepříjemný vítr. Na startu sice sluníčko ukázalo své paprsky, ale to bylo pro tento závod vše, co mohlo nabídnout. Dlouhé pasáže v lesním porostu byly velmi příjemné, neboť na závodníky nemohl zvláště studený vítr, ale na otevřených loukách, kudy trať také vedla, ukázal svoji drsnou tvář a velmi zlobil.

Rekordní účast závodníků

Prvního ročníku tohoto závodu se zúčastnilo 24 běžců. Každým rokem ale obliba závodu stoupá až k rekordní účasti v letošním roce. Start závodu proběhl ve městě Mšeno, kde v rozmezí půl hodiny odstartovaly nejprve ženy a poté i muži. Asi po půl kilometru se všichni vydali do lesů Kokořínska, kde přes Harasov, Lhotku a Hleďsebe doběhli do Velkého Borku na fotbalové hřiště, kde byl i cíl půlmaratonu.

Od začátku bylo velmi markantně vidět, jak moc se všichni na závod těšili. Dlouhá zimní přestávka se projevila zvláště velmi svižným tempem hned od startu. Mnozí si také chtěli ověřit, jak moc dobře si naplánovali, a hlavně absolvovali, zimní přípravu, a jak jsou připraveni na hlavní závody, které je v nejbližším jarním období čekají.

Úsilí a snaha běžců a běžkyň opět stojí za pochvalu

V mužské kategorii se běželo opravdu rychle, což nakonec dokazuje i čas vítěze závodu Jana Mrázka ze Salomon teamu, který celou, místy náročnou trať, zvládnul v čase 1:13:06 hodin. Z téměř minutovou ztrátou doběhl druhý Jiří Miler z Mladé Boleslavi a třetí místo patří Josefu Veberovi z Tatranu.

V ženách celou trať nejlépe zvládla Kristýna Junková z Plzně v čase 1:40:46. Na druhém místě se umístila Marie Jiřičková z Jablonce a pro třetí místo si doběhla Jana Kostomlatská. Závod nakonec dokončilo 338 běžců a běžkyň, což je krásné číslo.

Závěrem lze konstatovat, že 4. ročník Boreckého půlmaratonu se velmi povedl a v příštím roce se dá zase očekávat opět nárůst počtu závodníků.