Brdská 25: V centrálních Brdech byli nejrychlejší Hochmut a Rejsková

Brdská 25: V centrálních Brdech byli nejrychlejší Hochmut a Rejsková

Za letního počasí se v neděli 22.5. konal již třetí ročník Brdské 25, který je jedním ze závodů populárního Brdského poháru. Letošní ročník byl navíc nově zařazen do Salomon Trail Running Cupu, což sebou přineslo například zavedení čipové časomíry a více kategorií pro běžce.

Běžci si mohli vybrat mezi dvěma distancemi, které vedly centrálními Brdy

Třadičně bohatý program závodů série STRC vytvořil parádní rodinnou atmosféru na fotbalovém v hřišti v Lázu. Běžci si mohli zvolit mezi dvěma distancemi na 25 km a 12 km, které vedly centrálními Brdy. Tedy místem, které ještě nedávno bylo pro širokou veřejnost nepřístupné.

Prakticky celá trať byla vedena přijemně lesem, což 30 stupňové horko dělalo poněkud snesitelnějším. Pořadatelé neponechali nic náhodě a ještě na trať přidali občerstvovací stanice.

Na delší trati mezi muži kraloval Milan Hochmut, v ženách pak Ivona Rejsková

V hlavním závodě si mezi muži s přehledem doběhl pro vítězství Hochmut Milan (Spartak Rožmitál), který od zhruba 12km, kde se kvůli bolestem musel na chvíli zastavit Tomáš Hudec, běžel osamocen. Na přibližně stejném kilometru odstoupil ze závodu i jeden z favoritů na vítězství Tomáš Bystřický. Do cíle pak Milan doběhl v čase 1:34:38 s téměř 3 minutovým náskokem na druhého Davida Gerycha (CK KUPKOLO DKnL). Třetí doběhl Michal Kovář v čase 1:38:19 (TJ Sokol Unhošť).

Mezi ženami dominovala Ivona Rejsková (Internet PB), která trať proběhla pod 2 v hodiny a s časem 1:54:53 mohla slavit vítězství. Na druhém místě se umístila Kristýna Junková (Plzenští běžci), která doběhla s výkonem lehce nad 2 hodiny. Třetí místo pak pro sebe urvala Kateřina Hradecká (Team internet Pb) v čase 2:02:04.

Na poloviční distanci byly podle očekávání časové rozdíly mnohem menší. Vyjímkou se stala pouze v ženské kategorii Pavla Zahálková (AK ŠKODA PLZEŇ/Salomon team), která suverérně vyhrála s téměř 7 minutovým náskokem před druhou Barborou Svatkovou. V mužích zvítězil Martin Šmíd ze Střelky Brno.

Výsledky:

25 km muži

1. Milan Hochmut

2. David Gerych

3. Michal Kovář

25 km ženy

1. Ivona Rejsková

2. Kristýna Junková

3. Kateřina Hradecká

12 km muži

1. Martin Šmíd

2. Jiří Rosol

3. Roman Bonk

12 km ženy

1. Pavla Zahálková

2. Barbora Svatková

3. Zlata Lukášková

Nordic Walking muži

1. Zdeněk Šindler

2. Jan Sovička

3. Jan Pilecký

Nordic Walking ženy

1. Věra Pilecká

2. Anna Vondrášková

3. Martina Kvapilová

Celkové výsledky zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: