Čertovskej ultratrail 2018: Ďábelský závod pro obyčejné smrtelníky, ale i čerty

Čertovskej ultratrail 2018: Ďábelský závod pro obyčejné smrtelníky, ale i čerty

Po vydařeném letním Čertovském ultratrailu a zimním Čertovském wintertrailu chystají pořadatelé 9.6.2018 pro závodníky další Čertovskej závod. Pro letošní rok je připraveno několik novinek: možnost poloviční trati, jedna občerstvovačka navíc, předzávodní pasta party nebo dětská školka během závodu.

Terénní běh přes hory, doly, hrady a vody tajemnou přírodou Kokořínska a Máchova kraje

Ďábelská trasa 66,6 km láká zejména nádhernou krajinou a terénními cestami. Na trase budete obdivovat nejen krásy přírody, ale také hned několik kulturních památek.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Závod startuje na hradě Houska, o kterém se říká, že je bránou do pekla. Podle legendy byl hrad zbudován na skále, ve které vedla průrva až do pekla. Závodníci se mohou těšit na divoké rokle, ale i malebné vesničky Kokořínska. Vyběhneme na dominantu Máchova kraje, hrad Bezděz, proběhneme se borovými lesy a vystoupáme na Bukové hory.

Jedná se o terénní ultratrail a závod na 33,3 km, který vede nádhernou krajinou Kokořínska a Máchova kraje. Více informací o závodu Čertovskej ultratrail najdete v termínovce.

Zhruba v polovině závodu se připojí závodníci na trati “letního půlčerta” na 33,3 km. Společná trasa vede přes Zemský vrch a kolem Čertovi zdi míří směr Ralsko. Tento pekelný kopec nejprve oběhnete, abyste si jej důkladně prohlédli, také skály a rokle na jeho úpatí zato stojí! Pak už na vás čeká stoupání ze severní strany až na hrad na vrcholku s krásným rozhledem.

Po seběhu suťovisek této sopečné hory závodníky čekají příjemné lesní pěšiny a cesty,kopce a kopečky – Jelení vrchy, hrad Stohánek a na závěr hrad Děvín. Pak již jen doběh docíle kolem Hamerského jezera. Až sem doběhnete, budete si připadat jak v ráji! 🙂

Kategorie Čerti a Čertice aneb zábava na trati

Věděli jste, že 666 je ďábelské číslo? Na trase 66,6 km jsou vypsané speciální kategorie Čert/Čertice pro ty, co si rádi nechají zpestřit běžecký závod o další menší úkoly. Na závodníkovi nebo závodnici této kategorie musí být na první pohled poznat čertovský původ(rohy, ocas, …). Věříme, že se budete dobře bavit.

Kvalitní servis a zázemí pro závodníky

O závodníky bude jako vždy dobře postaráno. Již při páteční registraci na ně bude čekat pasta party. Závodníky ráno odvezou autobusy z místa cíle (Hamr na Jezeře) do místa startu (hrad Houska) – cca 50 km. Samozřejmostí je také úschova věcí a jejich převoz ze startu do cíle. Na trase závodu bude připraveno 5 občerstvovacích stanic s dostatkem jídla i pití. V cíli pak jídlo a pití v neomezeném množství. Ne nadarmo nazvali někteří závodnícináš závod “gastro trail” 🙂

Trasa závodu bude pečlivě značena fáborky (mlíkem) v plné délce. Pro závodníky bude připravená mapa trasy s popisem, takže se rozhodně neztratíte. Chcete si zaběhnout ale nevíte co s dětmi? Dejte je do dětské školky v centru závodu, kde si užijí den se svými vrstevníky.

Víkend pro celou rodinu

V okolí Hamru na Jezeře můžete strávit s rodinou nebo přáteli celý víkend. V pátek v podvečer zajdete na pasta party a naplánujte si taktiku na závod. V sobotu si zazávodíte a v neděli můžete relaxovat na pláži nebo zvolit aktivní odpočinek v okolí. Je zde mnohomožností – cyklostezky, in-line stezky, vycházky do okolí nebo dokonce i vodní lyžování v sousední Stráži pod Ralskem. Ne na darmo se Hamru za první republiky začalo říkat Riviera Severu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: