Čestný „občan“: jak se Robinho stal první hvězdou Manchesteru City

Čestný „občan“: jak se Robinho stal první hvězdou Manchesteru City

Robinho je brazilský fotbalista, který byl studentem Santosu a byl považován za jednoho z nejslibnějších mladých hráčů na světě. V roce 2008 se stal první hvězdou Manchesteru City po příchodu z Realu Madrid. Jeho kariéra v Anglii byla ale kontroverzní. Zjistěte, jak se Robinho dostal do City, proč za klub nehrál a jak dopadla jeho budoucí kariéra.

V roce 2008 se fotbalový svět obrátil vzhůru nohama, když málo známý Manchester City senzačně koupil brazilskou hvězdu Robinha z Realu Madrid za rekordních 32,5 milionu liber. Jednalo se o první významný přestup „občanů“ poté, co klub přešel do rukou arabských šejků. Robinhova kariéra v Anglii byla ale kontroverzní. Připomeňme si, jak skončil v City, proč za klub nehrál a jaký byl jeho další osud.

Cesta do Manchester City

Robinho začal svou kariéru v brazilském Santosu, kde byl považován za jednoho z nejslibnějších mladých hráčů na světě. V roce 2005 přestoupil do Realu Madrid za 21 milionů liber. V Madridu předvedl Robinho jasnou, ale nestabilní hru. V létě 2008 byl blízko přestupu do Chelsea, ale na poslední chvíli z dohody sešlo kvůli neshodám mezi kluby. Toho využil Manchester City, který právě přebral arabské šejky. City za Robinha zaplatilo rekordních 32,5 milionu liber. Přestup byl tak rychlý, že Brazilec ani nestihl podstoupit lékařskou prohlídku a přečíst si smlouvu, jak informovalo Mostbet casino.

Vzestupy a pády v City

Robinhova premiéra v Premier League byla jasná – vstřelil gól Chelsea už v 15. minutě, ačkoli City nakonec prohrálo 1:3. Brazilec zářil v první polovině sezony, vstřelil 12 branek včetně hattricku proti Stoke. Pak ale přišel dlouhý propad – 17 zápasů bez branek. Robinho měl dobrou sezónu, v Premier League nastřílel 14 gólů, ale čekalo se od něj víc.

Ale v zákulisí už se rýsovaly problémy. Robinhovi se nelíbil styl náročného Roberta Manciniho, který na postu hlavního trenéra nahradil Marka Hughese. Brazilec se pohádal i se svými spoluhráči. V sezóně 2009/10 nastoupil pouze 6x a v jednom ze zápasů byl po nástupu jako náhradník dokonce vystřídán. Robinho už nechtěl hrát za City a šel na hostování do Santosu.

Úpadek kariéry

Po zápůjčce v Brazílii se Robinho odmítl vrátit do City a přestěhoval se do Milána za 15 milionů liber. Zpočátku se mu v Itálii dařilo, ale pak znovu začaly problémy kvůli porušování režimu. Robinho po 3,5 letech opustil Milán a začal cestovat po celém světě – Čína, Brazílie, Türkiye…

V roce 2017 byl Robinho odsouzen k 9 letům vězení za znásilnění, ale trest byl po odvolání přerušen. Brazilec zatím zůstává nezaměstnaný, protože nedokázal ukončit svou kontroverzní kariéru. Bohužel se nikdy nestal „novým Pelem“. Člověk se může jen divit, jak by to dopadlo, kdyby Robinho skončil v Chelsea nebo přijal Manciniho požadavky. Ale co se stalo, stalo se.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: