ČEZ Jizerská 50 přinesla skvělé finále seriálu Běhej lesy, prvenství vybojovali Přemysl Ježek a Kateřina Kašparová

ČEZ Jizerská 50 přinesla skvělé finále seriálu Běhej lesy, prvenství vybojovali Přemysl Ježek a Kateřina Kašparová

Rekordní počet závodníků, královská ultramaratonská trasa, běžecké počasí tak akorát. Letošní pětidílný seriál Běhej lesy vyvrcholil v Bedřichově závodem ČEZ Jizerská 50 RUN. Na start všech závodů bylo přihlášeno 1 843 běžců.

Nárůst počtu závodníků proti loňsku? Přes padesát procent!

Bedřichov už dávno není jen domovem zimní Jizerské 50. Potřetí se v horské vísce její letní běžecká varianta a běžci ji doslova ovládli. A nutno říci, že s každým ročníkem roste závod do kvality i co do počtu závodníků.

Více fotografií najdete ve Fotogalerii

Šel jsem do toho s tím, že vyhraju a nepřipouštěl jsem se jinou možnost

„Byl to těžký závod. Šel jsem do toho s tím, že vyhraju a nepřipouštěl jsem se jinou možnost. Běžel jsem od začátku ve dvojici s Dušanem Podroužkem, na Jizerce jsem si říkal, že to bude těžké, na Smědavě jsem mu ale cuknul, cítil jsem šanci a že je toho škoda nevyužít. Zkusil jsem to, nahoře jsem měl dvě stě metrů a pak už to bylo o tom to dotáhnout,“ vyprávěl vyčerpaný Ježek v cíli.

„Na Hřebínku se mi neběželo dobře, časově jsem chtěl běžet líp, ale prostě jsem to dotlačil do cíle. Jsem vyřízený, ale s tím se počítá. Běhám přes dvacet let a je to pro mě jedno z největších vítězství. Loni jsem byl druhý, tak to vyšlo. Podřídil jsem tomu celou sezonu, na jaře jsem byl nemocný a doháněl jsem velké manko. Šel jsem do toho s tím, že beru vítězství nebo nic.“

Celá trasa byla úžasná, neměla jsem žádnou krizi

Naopak Kateřina Kašparová v cíli vypadala, jakoby to pro ni byla lehká procházka po Jizerských horách. „Celá trasa byla úžasná, neměla jsem žádnou krizi, každý kilometr byl super. První holku jsem potkala na čtvrtém kilometru, té jsem utekla a další jsem viděla, až jsme se potkali s trasou na 23 km. Jinak jsem běžela jen s klukama. Kopce nesnáším, ale tady jsem žádný nešla. Rozhodla jsem se běžet až ve čtvrtek, takže až na poslední chvíli. Nebyla ani speciální příprava, běhám týdně v tréninku 40 kilometrů. Je to skvělé,“ hodnotila třicetiletá závodnice.

Záverečný závod sezony v Jizerských horách je výjimečný ultramaratonskou distancí, na ostatních závodech Běhej lesy se běhají distance okolo půlmaratonu a deseti kilometrů. Ty nechyběly ani v Bedřichově. Na 23 km byli nejrychlejší Jan Mrázek a Zuzana Kocumová, na 11 km to nejrychleji běželo Zdeňku Pichlovi a Simoně Jiřičkové.

ČEZ Jizerská 50 byla skvělou tečkou za letošním seriálem Běhej lesy

ČEZ Jizerská 50 byla skvělou tečkou za letošním seriálem Běhej lesy, který přilákal 7 602 závodníků, což je více než dvojnásobek loňského premiérového ročniku. Tři z pěti letošních závodů bylo vyprodané. A našli se i závodníci, kteří odběhli všech 5 závodů – je jich 89 a mezi nimi je devět, kteří absolvovali všechny závody i v loňském roce.

Výsledky

50 km muži

1. Přemysl Ježek

2. Petr Lajtkep

3. Lukáš Hovorka

50 km ženy

1. Kateřina Kašparová

2. Tereza Gavendová

3. Andrea Hrabetová

23 km muži

1. Jan Mrázek

2. Martin Fibrich

3. Tomáš Mocek

23 km ženy

1. Zuzana Kocumová

2. Svatoslava Kacířová

3. Radka Sýkorová

12 km muži

1. Zdeněk Pichl

2. David Kučera

3. Miroslav Rypl

12 km ženy

1. Simona Jiřičková

2. Veronika Otrubová

3. Iva Novotná

Celkové výsledky zde

Informace o závodu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: