ČEZ RunTour: 8 závodů, 8 jedinečných zážitků

ČEZ RunTour: 8 závodů, 8 jedinečných zážitků

Už přemýšlíte, kde se letos postavíte na start? Pokud si chcete z této sezony odnést víc než jen rychlé časy a výsledky, nepřehlédněte termínovou listinu ČEZ RunTour. Z osmi měst si odvezete osm jedinečných zážitků – co závod, to unikát.

V letošním roce zavítá oblíbený rodinný seriál ČEZ RunTour do osmi nádherných lokalit, závodů si ale můžete zapsat do kalendáře mnohem víc. V každém městě se totiž uskuteční rodinný běh na 3 km, nejoblíbenější PUMA RUN 5 KM i nejprestižnější ČEZ RUN 10 KM. Chybět nebudou ani dětské Lupilu běhy na 500 a 1000 metrů.
Součástí programu bude i letos ČEZ štafetový závod – desetikilometrovou trať si tak mohou mezi sebe rozdělit dva nebo čtyři běžci. Na každého z nich čeká vlastní startovní balíček a především krásná finisherská medaile.
A pokud se rozhodnete útočit na osobní rekordy i rychlé časy – můžete se těšit na novinku! Od této sezony budou tratě ČEZ RunTour certifikovány Českým atletickým svazem, díky čemuž budou vaše časy oficiální!


Tradiční start

České Budějovice – 13. dubna
Nová sezona ČEZ RunTour odstartuje v Českých Budějovicích. Běžci se tu seřadí do startovního koridoru přímo pod Černou věží na historickém náměstí Přemysla Otakara II. Odtud se po dlažebních kostkách vydají k Vltavě, kde poběží po rychlé asfaltové cyklostezce. Běh po druhém břehu si pak zpestří v parku Dlouhá louka, aby se následně přes Sokolský ostrov vrátili do historického centra. Trať v jihočeské metropoli nahrává osobním rekordům – je rychlá, ale zároveň nenudí. Perfektní start sezony! A proč hned na jaře nezaútočit na osobák?


Co jindy nezažijete

Kopřivnice – 27. dubna
V Kopřivnici se proběhnete po unikátních místech, která jsou jindy pro veřejnost kompletně uzavřena. Tento závod totiž spolupořádá automobilka Tatra Trucks, díky čemuž vás trať zavede na její testovací polygon, mezi rozlehlé výrobní haly a na další jedinečná místa. Do podhůří Beskyd musíte přijet s celou rodinou! Bohaté zázemí se nachází přímo před nádherným muzeem nákladních automobilů Tatra, jehož návštěvu nesmíte vynechat!


Pod hrad Střekov

Ústí nad Labem – 25. května
Stejně jako v Českých Budějovicích, tak i na severu Čech poběžíte z historického centra k řece. Start se totiž odehraje ve stínu impozantního kostela Nanebevzetí Panny Marie. Přes Most Dr. Edvarda Beneše se pak dostanete na cyklostezku vedoucí podél řeky Labe a odtud až pod hrad Střekov. Stejnou ikonou Ústeckého kraje je také lanovka na Větruši, kterou budete mít z tratě jako na dlani.

Návrat na místo činu

Plzeň – 22. června
Právě tady všechno začalo. Historicky první závod ČEZ RunTour se totiž konal v roce 2011 právě v Plzni. Nyní se seriál na západ Čech vrací. A pro závodníky si pořadatelé připravili nádhernou trať. Bude členitá, ale pestrá. Z historického centra vás zavede do Štruncových sadů a dalších krásných míst.

Běžíme také o prázdninách

Olomouc – 20. července
Jediná prázdninová zastávka oblíbeného rodinného seriálu proběhne v Olomouci. Na severní Moravě pokvete běžecká radost. Tamní závod se totiž odehrává v malebných Smetanových a Čechových sadech, kde se běží kolem krásných záhonů, fontán i pod košatými stromy. Dostanete se ovšem také na Výstaviště Flora, kde probíhají známé výstavy. Chcete letos posunout své osobní rekordy na pětku nebo desítku? Registrujte se do Olomouce, kde vás čeká mimořádně rychlá rovinatá trať.

Pohoda u přehrady

Brno – 14. září
Brněnský závod mění svůj termín. Běžci byli roky zvyklí, že se v Brně řadí startovní čáru už v květnu, letos se ale až poběží až po prázdninách. Co se však nemění, to je pohodová atmosféra, která na břehu Brněnské přehrady panuje. Jako kdyby se tu zastavil čas. Poběžíte kolem velké bílé kotvy, po hrázi i po břehu rozhlehlé vodní plochy.

Královský závod

Praha – 5. října
Největší závod celé sezony! V parku Ladronka, ze kterého je výhled na velkou část Prahy, se obvykle schází největší počet účastníků. Svou přítomností tento závod zdobí i významné sportovní osobnosti, v minulém roce nechyběli například hokejista Jaromír Jágr a tenistka Barbora Strýcová. Také pražská trať je nesmírně rychlá – má jen minimální převýšení a nezbytné minimum zatáček. V říjnu navíc obvykle panuje ideální běžecké počasí.

Přes překážky do cíle

Pardubice – 19. října
K podzimu patří krosy. A také Velká pardubická. V našem závodě si užijete oboje. Zázemí i trať se totiž nacházejí přímo na dostihovém závodišti, kde jen pár dnů před vámi poběží účastníci nejslavnějšího českého dostihu. Užijete si proběhnutí historickými stájemi, finiš pod vysokou tribunou a pokud budete chtít, tak i zdolání některých překážek. Tahle tečka za sezonou je unikátním zážitkem!

Více informací o jednotlivých závodech najdete na webu www.run-tour.cz, kde se můžete také registrovat.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: