Chorvatsko trailově, aneb tipy na běžecké zpestření nejen letních dovolených

Chorvatsko trailově, aneb tipy na běžecké zpestření nejen letních dovolených

Chorvatsko patří mezi Čechy už tradičně k oblíbeným destinacím. Malá země u Jadranu nabízí nejen pláže, ale i rozeklaná vápencová pohoří, piniové lesy a další přírodní bohatství. Přinášíme pár tipů na krásné trailové závody, za kterými můžete do Chorvatska vyrazit.

100 Miles of Istria

Největší chorvatský svátek trialového běhu zve běžce každoročně v dubnu na Istrii a nabízí čtyři délky tras (170, 110, 67 a 41 km). Nejdelší z nich startuje na východě Istrijského poloostrova v historickém Labinu a míří do cíle na západním pobřeží v Umagu. Na téměř 170 km (100 mil) trasa překonává převýšení přes 6500 m, probíhá starobylými městečky, hlubokými lesy a vystoupá do krasového masivu Učka. Nechybí ani technicky náročný terén a dechberoucí výhledy na jadranské pobřeží. Závod patří mezi kvalifikační závody pro UTMB a WSER.

Více informací najdete na www.istria100.com.

Prohlédněte si i další fotografie k článku…

Dalmacija Ultra Trail

Říjnový ultratrail ve slunné Dalmácii nabízí čtyři distance (160, 103, 53 a 21 km). Nejdelší trasa Sky DUT probíhá po svazích Omišské Dinary, kolem impozantní středověké pevnosti Klis, na dohled vrcholků pohoří Mosor, skrz historické městečko Brela, ležící na úpatí masivu Biokovo, a podél jaderského pobřeží uzavírá okruh dlouhý 160 km s převýšením přes 6300 m. Start i cíl leží ve starobylém Omiši, zasazeném mezi vápencovými skalami, skrz které vyhloubila řeka Cetina impozantní soutěsku.

Více informací najdete na dalmacijaultratrail.com.

Prohlédněte si i další fotografie k článku…

Kvarner Trails

Seriál čtyř trailů s délkami tras od 14 do 42 km objevuje krásy regionu Kvarner (leží mezi Istrií a severní Dalmácií). Úvodní květnový závod Hahlici Trail zamíří na travnaté hřebeny pohoří Gorski kotar s výhledy na Kvarnerský záliv. Rijeka Trail v červnu odhalí svěží zelené lesy v okolí města Rijeka. Červencový Risnjak Trail probíhá nejzajímavější místa pro nás málo známého národního parku Risnjak. Závěr seriálu odstartuje v září v krasovém pohoří Učka, které se zvedá na vlnami Jaderského moře u města Labin.

Více informací najdete na en.kvarnertrails.com.

Prohlédněte si i další fotografie k článku…

Paklenica Trail

Květnové trailové klání je zasazené do nádherné scenerie národního parku Paklenica. Trojice tras (38, 25 a 14 km) startuje z městečka Starigrad-Paklenica na břehu Velebitského kanálu. Trasa hlavní distance provede závodníky skrz dvojici vápencových soutěsek – Velika a Mala Paklenica, zaříznutých ve svazích jižního Velebitu.

Více informací najdete na www.paklenicatrail.com.

Další zajímavé trailové závody v Chorvatsku

Dugi Otok Trail (24 a 11 km, březen), www.dugiotoktrail.com

Trail Tri Rijeke (14 km, duben), zrmanjaoutdooradventures.com

Velebit 100 Miles (160, 82, 42, 25, 14 a 7 km, září), www.outdoor.hr/velebit100miles

Dalmatinska Trail Liga – deset závodů v Dalmácii od března do září, dalmatinskatrailliga.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: