Členové BENEDEK teamu Joel Maina Mwangi a Teresa Kwamboka vyhráli ČEZ Plzeňský půlmaraton. Z našich běžců nejrychleji Tomáš Eisner a Petra Šmákalová. + FOTKY ZÁVODNÍKŮ KE STAŽENÍ

V pořadí již 9. ročník ČEZ Plzeňského půlmaratonu se konal tradičně druhou říjnovou sobotu v Plzni. Na start se postavilo zhruba 700 běžců a běžkyň, a to nejen na půlmaratonskou trať, ale i na populární závod štafet.

Součástí závodu byl letos prvně i Městský běh na 7 km určený zvláště pro ty, kteří si ještě netroufnou na půlmaratonskou trať. Počasí bylo podobné tomu loňskému. Teplota okolo 10°C, zataženo a v průběhu závodu i drobně zapršelo. Přesto by se dalo říci, že podmínky ideální pro rychlé časy, což se u mnohých závodníků, hlavně z řad hobby běžců, projevilo tím, že si opět zaběhli svá letošní maxima či dokonce osobní rekordy.

Jedná se o aktraktivní závod vedený centrem města Plzně. Více informací o ČEZ Plzeňském půlmaratonu najdete v termínovce.

Tradiční boj o prvenství svedli členové BENEDEK teamu

Jak už v Plzni bývá zvykem, tak o nejvyšší příčky bojují vždy členové z maďarského BENEDEK teamu. Nejinak tomu bylo i v letošním roce. Nejrychleji si z tratí, vedoucí v historickém jádru města Plzně, poradil Joel Maina Mwangi a cílovou pásku na Náměstí Republiky protrhl v čase 1:09:17 hodin. Jen o 22 vteřin byl pomalejší Oleksander Matviychuk z Bardějova a časem 1:09:39 hodin si pohlídal druhou příčku. Pro třetí místo, s poněkud větším odstupem, si doběhl opět člen BENEDEK teamu Wilson Kamau za 1:13:31 hodin.

V ženské kategorii se o prvenství dlouho přetahovaly taktéž členky BENEDEK teamu. Nakonec v závěrečném okruhu nasadila k trháku Teresa Kwanboka a v čase 1:21:58 hodin se doběhla pro zasloužené vítězství. Druhá v cíli Zita Kácser zaostala za vítězkou zhruba o minutu a půl. Její čas 1:23:25 hodin je také velmi kvalitní. Třetí místo patří plzeňské závodnici Petře Šmákalové, z místního oddílu Sokola Petřín, za čas 1:31:02 hodin.

Městský běh na 7 km měl svoji kvalitu

První ročník Městského běhu na 7 km neměl až tak početné pole účastníků, přesto časy, kterých závodníci dosáhli, jsou velmi dobré. V mužské kategorii zvítězil Daniel Kraus z Plzně v čase 26:35 minut a mezi ženami si pro prvenství doběhla Dominika Trefná za čas 32:16 hodin.

Drobné nedostatky v organizaci závodu

Samotný závod měl, co se týče běžeckých soubojů, kvalitní úroveň, tedy jako vždy. Trochu ale zaostávala organizace, hlavně po stránce značení trati. Občas se stalo, že mnozí závodníci „zabloudili“ či neběželi ideální stopou po závodní trati. Je to trochu škoda, poněvadž mnoho běžců si jezdí do Plzně pravidelně zazávodit a hlavně překonávat své osobní rekordy, neboť trať je na to přímo ideální. Věřme, že tyto nedostatky budou do
dalšího, jubilejního 10. ročníku, odstraněny a závodníci si celý půlmaraton maximálně užijí.