Co může běžec zažít u protinožců? Vyzkoušejte ty nejkrásnější trasy a závody v Austrálii

Co může běžec zažít u protinožců? Vyzkoušejte ty nejkrásnější trasy a závody v Austrálii

Najděte ty nejkrásnější běžecké trasy nebo spojte dovolenou v Austrálii se závodní výzvou a postavte se na start některé z mnoha oblíbených akcí (nejen) mezi australskými běžci.

Za krásami Austrálie v běžeckých botách

Ať už máte nedaleko hotelu malebnou pobřežní cestičku, nebo jste se vydali do vnitrozemí a stezka se vlní pravou australskou buší, po celé Austrálii je nespočet příležitostí skvěle si zaběhat.

Začneme hned trasou jako z cestovního průvodce. Relativně krátká, ale ikonická cesta z Bondi na Bronte Beach v Sydneynabídne ostře řezané rysy útesů, do kterých neúnavně naráží vlny oceánu, nenápadné zátoky i krásné pláže.

Možná na stejné trase potkáte i některou z celebrit, vyběhněte ale brzy ráno, ať máte alespoň kousek výhledů ten den sami pro sebe.

Necelých 40 kilometrů od Sydney najdou ráj milovníci přírody i delších tratí. Na 26 kilometrů dlouhou trasu, Coast Track, vyběhnete v druhém nejstarším národním parku na světě, Royal National Park.

TIP! Cestuje ve svém vlastním tempu. Specialisté na Austrálii vám poradí s plánováním zájezdů do Austrálie. Tak si užijete cestu přesně podle svých představ, s jistotou českého průvodce žijícího v Austrálii, který je připravený kdykoli vám pomoci.

Pokud vás australské dobrodružství zavede do samého srdce kontinentu a NP Uluru-Kata Tjuta, i tady můžete obout své běžecké boty. Na desetikilometrovou stezku k Uluru se vydejte brzy ráno. Utečete horku, dalším turistům a dost možná na vás na cestě vyšlapávané po tisíce let dýchne pravá atmosféra hory, kterou původní obyvatelé uctívají jako posvátnou.

Poměřte síly s Australany

Láká vás představa, že své dovednosti porovnáte s běžci z druhého konce světa? Stačí si naplánovat dovolenou na termín některého z mnoha běžeckých závodů a kdo ví, možná tu přetrhnete cílovou pásku!

Australian Outback Marathon dodá běhu okolo Uluru soutěžní jiskru. Mezi Australany je závod velmi populární, ale zahraničních účastníků zatím vítá nemnoho, můžete je tedy směle rozšířit. Terén je bez větších převýšení, proto si ho užijí běžci všech úrovní – na kratších šesti a jedenáctikilometrové trase, na půlmaratonu i maratonu. Petr z cestovní kanceláře Go2, který v Austrálii tráví většinu roku, doporučuje závod spojit také s několikadenní dovolenou v Rudém středu Austrálie, poznáváním pestré aboriginské kultury i krás přírody.

Canberra se každoročně v dubnu těší na Australian Running Festival a “svůj” závod si tu najdou běžci všech úrovní – od pětikilometrových tratí až po ultramaraton.

Podstatnou část dovolené (i fyzických sil) sebere odvážlivcům slavný závod ze Sydney do Melbourne. Na trase o délce 875 kilometrů se můžete pokusit překonat rekord trochu netradiční australské ikony, farmáře Cliffa Younga, který ve svých 61 letech překonal ten poslední o neuvěřitelné dva dny, a to v pracovním oblečení a v gumácích. Navzdory tomu, že se v prvních chvílích média vysmívala jeho věku, oblečení i běžeckému stylu, totiž elitní běžce předčil vytrvalostí. Běžel, zatímco si ostatní závodníci dopřávali přesně vyměřených šest hodin spánku a jeho zvláštně působící styl běhu se nakonec ukázal efektivním způsobem, jak se pohybovat a zároveň šetřit energii. Pustíte se do závodu s jeho rekordem?

Ze Sydney můžete vyrazit také na závod do Blue Mountains. V porovnání s posledním zmiňovaným je závod Six Foot Track podstatně kratší, i tak se ale jedná o maraton pro zkušené běžce. Blue Mountains jsou vzdálené jen pár hodin jízdy od Sydney a jsou opravdovým rájem pro běžce vyhledávající kvalitní trailové trasy.

Ať už vás láká poznávání města, pobřežních krás nebo nedotčené přírody, nezapomeňte si na cestu do Austrálie přibalit sportovní oblečení. Tu “svou” trasu si tu najdou běžci všech úrovní i preferencí.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: