Co takhle vyzkoušet Ultralabák?

Co takhle vyzkoušet Ultralabák?

Baví vás trailové běhání v nádherné přírodě spojené s úžasnými výhledy? Chcete se proběhnout po náročné trati Labských pískovců a pokořit stolové hory? V tomto případě by jste si na začátku září neměli nechat ujít La Sportiva Ultralabák, ultratrailový závod určený pro jednotlivce, dvojice i pejskaře.

Celou akci, konanou první zářijovou sobotu, bude doprovázet bohatý program, jehož hlavní náplní je samozřejmě běžecký závod a to na 52 Km s pozitivním převýšením 1750m. Je to trať sice delší, náročnější, ale odměnou vám bude nádherná krajina v srdci Labských pískovců, bizarní svět pískovcových věží, zelených údolí zaříznutých v rozeklané krajině skal. Za úmorná stoupání budete odměněni pořádnými panoramaty z vrcholů stolových hor Děčínských Sněžník a Grosse Zschirnstein – nejvyšších hor tohoto druhu u nás i v sousedním Sasku. Závod začíná legendární strmou tratí každoročního prosincového Běhu na Sněžník s úvodním převýšením přes 580 m. Cestou si zaběhnete do dvou Národních parků Českého a Saského Švýcarska.

Není problém vzít s sebou parťáka, a to dvounohého i čtyřnohého

Pokud vás láká nádherná krajina, ale sami se necítíte na takovou nálož kilometrů, není problém vzít s sebou parťáka, a to dvounohého i čtyřnohého. Můžete se tedy přihlásit do kategorií Ultra pro jednotlivce, Relay pro dvojice – štafetového závodu dvojic na trati 2x 26 km, kdy si každý z dvojice užije jeden vrchol stolových hor. Pro psy a jejich páníčky je připraven závod v dogtrekingu na trati 21,4 km.

Centrum celého závodu bude v kempu v Děčíně, kde bude pro všechny příchozí připraven testovací stánek Hudy sport, kde si budete moct vyzkoušet žhavé novinky v podobě vyladěných běžeckých střevíců La Sportiva. Běžci se psi  budou mít možnost poradit se o tréninku, výživě, vybavení apod. se psími odborníky Běhej se psem.cz. K dispozici budou také fyzioterapeuti z Rehabilitace Kateřina, kteří pomohou konzultačně, ale i přímo s aplikací kinesiotapů. Na závěr po náročném výkonu si vychutnáte příjemnou hudbu a dobré pivo na večerní AFTERPARTY.

Pokud ještě nemáte nic v plánu na 5. září 2015 tak neváhejte, registrovat se můžete na http://www.ultralabak.com

Propozice zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: