Čtvrtý ročník ABB Trutnovského půlmaratonu přinesl výborné výsledky i skvělou zábavu. Nejrychlejší časy pro Krunku a Brumlichovou.

V sobotu 10. června proběhl v trutnovském lesoparku Paradráha již čtvrtý ročník terénního závodu ABB Trutnovský půlmaraton 2017, tradičně nabídl výjimečnou atmosféru a díky přívětivému profilu tratě přilákal 350 závodníků.

Hlavní závod tvořily 3 trasy

Hlavní závod tvořily 3 trasy – „půlmaratonská“ trasa s délkou 20 km a dvě kratší trasy dlouhé 10 km a 5 km. Nejrychlejším mužem hlavního závodu se stal Kamil Krunka s časem 01:15:51, nejrychlejší ženou v cíli byla Romana Brumlichová, která hlavní trasu uběhla za 01:42:48.

Jedná se o závod v terénním půlmaratonu, který se koná v trutnovském lesoparku. Více informací o ABB trutnovském půlmaratonu najdete v termínovce.

„Z trutnovského závodu se za čtyři roky stala významná a oblíbená běžecká akce a my jsme rádi, že se na její organizaci podílíme od samého počátku,“ komentoval tuto akci Pavel Mík, ředitel trutnovského výrobního závodu ABB s.r.o.

Nechyběla ani samostatná soutěž s názvem Memoriál Tomáše Dutky

Stejně jako v předchozích třech ročnících i letos byla součástí běžecké akce samostatná soutěž s názvem Memoriál Tomáše Dutky, která byla určena běžcům z řad zaměstnanců společnosti ABB jako vzpomínka na jejich dlouholetého kolegu.

„ABB Trutnovský půlmaraton je skvělá akce, kde se vyřádí jak dospělí, tak i děti, a to navíc v prostředí krásného trutnovského lesoparku. Byli jsme svědky mnoha obdivuhodných výkonů a o to víc nás těší, že jsme se na této akci mohli podílet jako organizátoři,“ uvedl Stanislav Opočenský, ředitel týmu Kasper – Swix.

Účastníci závodu také podpořili správnou věc

Část prostředků ze startovného byla věnována dětskému krizovému centru NOMIA v Hradci Králové, jehož odborníci na práci s dětmi se zároveň podíleli na organizaci doprovodného programu pro nejmenší účastníky.

Úvodní foto: Tomáš Petr