Další štací Rock Point – Horské výzvy jsou Jeseníky

Další štací Rock Point – Horské výzvy jsou Jeseníky

Loni v Jeseníkách Rock Point – Horská výzva začínala, letošní ročník se na pohoří Hrubého Jeseníku přesně láme ve své polovině. Jesenická zastávka je třetí v pořadí a letos doznala několika změn. Premiérově se startuje na Červenohorském sedle.

Zásadní změnou této zastávky je místo startu

„Zásadní změnou této zastávky je start, který již není v Koutech nad Desnou, ale přímo na Červenohorském sedle, takže už od začátku budeme ve vyšší nadmořské výšce. Trasa ale jinak zůstala takřka obdobná jako v předchozích ročnících, takže na ní na běžce nebudou čekat nějaká nemilá překvapení“ sdělil Pavel Zitta, ředitel závodu Rock Point – Horská výzva.

S letošní změnou pravidel získávají účastníci v Jeseníkách poprvé možnost na střední a krátké trase startovat osamoceně. „Jesenická zastávka patří k nejoblíbenějším a nejpočetnějším v seriálu, takže jsem sám velmi zvědavý na to, kolik se nás tu tentokrát sejde. Už teď se ale těším na super atmosféru a heroické výkony,“ odpočítává dny do startu ředitel Zitta.

Také letos na pomezí Moravy a Slezska jsou připraveny tři trasy pro různě zdatné běžce – Long (63 km), Half (37 km) a Short (14 km), kdy na každé závodí muži, ženy a dogtrekaři muži a ženy. Na Longu navíc ještě smíšená dvojice Mix.

Na závodníky opět čeká nádherná trasa Jeseníkami

Tradiční jsou i časy startu. Pět minut před páteční půlnocí vybíhá královská kategorie Long. Na tu čeká „štreka“ na Švýcárnu, Praděd, Ovčárnu, dále proběhnutí Nad malým Kotlem, U Františkovy myslivny, kolem Přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně běžci zamíří k horní stanici lanovky Kouty, seběhnou do skiareálu a údolím Hučivé Desné se dostanou na Sedlo pod Vřesovkou, odkud na ně čeká smyčka Keprník, Černava, Nad Dobrou vodou, Ramzová, Obří skály, Šerák, Keprník. Pak už bude zbývat jen doběh do cílového Červenohorského sedla přes Červenou horu.

Naopak „Halfisté„, kteří na trasu vystartují v sobotu v 9 hodin se vyhnout zmíněné smyčce přes Ramzovou. Hodinu po nich vyráží nejkratší trasa Short, která se už stáčí U Výrovky. Obě distance se kvůli úpravě žluté turistické cesty z Koutů na sedlo půjdou po zelené po hřebenu Šindelné.

Ani tentokrát nebude na programu chybět benefiční Pochod s Mixitkou

„Trasa bude opět značena a následně odznačena kolegy z projektu Green Way, kteří současně dané lokality zbavují odpadků nejen na trase, ale také na turisticky frekventovaných místech, aby lokalita po nás byla ještě v lepším stavu než před naší akcí. Co je ale pro závodníky zásadní – sledovat mapu, protože se nám už v minulosti párkrát stalo, že nám nějaký vtipálek přeznačil trať, tak ať někdo zbytečně nebloudí,“ připomněl ředitel závodu, když upozornil, že v Jeseníkách se jde sedmikilometrový benefiční Pochod s Mixitkou, z něhož polovina startovného zamíří tentokrát na konto Lukáška Bílého, který je upoután na vozík.

Letošní změny pořadatelé museli provést kvůli uzavírkám a terénním úpravám na silnici

Pozor je třeba dát už při samotném příjezdu, jelikož je stále uzavřená silnice 1. třídy z Koutů nad Desnou na Červenohorské sedlo. Do místa startu a cíle je proto třeba přijet od Jeseníků, což od olomoucké strany znamená přes Hanušovice a Ramzovou.

Naopak od Ostravy je příjezd od Karlovy Studánky. „Kvůli zmíněným uzávěrkám, nám policie nedovolila parkovat na silnici vedoucí na Červenohorské sedlo, ale výhradně na parkovišti u Skiareálu Filipovice, vzdáleného zhruba 4 kilometry. Prosíme tedy závodníky, aby toto respektovali. Té vzdálenosti se ale bát nemusí. V průběhu pátečního odpoledne a soboty budeme zajišťovat kyvadlovou autobusovou dopravu. Tato omezení jsou naštěstí jen dočasná a pouze pro letošní ročník právě kvůli opravám na silnici, se kterými nic udělat nedokážeme,“ dodal ředitel závodu Pavel Zitta a současně připomněl, že on-line registrace končí v pondělí 4. července. Dále bude možné se přihlásit na místě, ale už bez možnosti získání zážitkové karty Jeseníky Pass v hodnotě 99,- korun, kterou získává zdarma každý on-line registrovaný závodník.

Propozice závodu zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: