Dej Výzvu! Registrace do Horské výzvy 2017 již odstartovala

Dej Výzvu! Registrace do Horské výzvy 2017 již odstartovala

A je to tady! Rock Point – Horská výzva startuje. Tuto středu byla spuštěna registrace do 7. ročníku seriálu horských běhů a trekingu. Pětidílná série pro rok 2017 začne prvním závodem v dubnu na Šumavě. Nový ročník se ponese v duchu hesla: Dej Výzvu!

Organizátoři již spustili registraci do 3 závodu z 5-ti

Termínovou listinu organizátoři odhalili v polovině listopadu při slavnostním vyhlášení při festivalu Obzory v Praze. Ve středu od 20 hodin už spustili registraci do tří závodů z pěti naplánovaných. Milovníci pohybu v horském prostředí se mohou přihlásit do Beskyd, Jeseníků a Krkonoš, tedy do druhého, čtvrtého a pátého závodu. Pro ty už jsou kompletně zajištěny mapy a propozice. Na úvodním závodě na Šumavě a na třetím v Krušných horách tým pořadatelů intenzivně pracuje.

„Slíbili jsme, že trasy uděláme atraktivnější, více trailové. Není to snadný úkol, ale dáváme si záležet a příprava chce více času. Spolupracujeme s odborníky, kteří nám v daných lokalitách pomáhají. Spuštění registrace do zbývajících dvou závodů proto fanoušci mohou očekávat na konci ledna,“ vysvětlil Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.

Sedmý ročník přinese několik novinek

Tou zásadní je vypsání kategorie dvojic na všechny tři přichystané trasy. Pořadatelé se tak vrací k původní myšlence avšak s tím rozdílem, že na trasách Short a Half budou soupeřit spolu s dvojicemi také jednotlivci. Koncepce nového ročníku Rock Point – Horské výzvy se tudíž nemění. Pět závodních zastávek v pěti horách Česka vždy se třemi délkami tras – Short, Half a Long o průměrných délkách 68, 31 a 16 kilometrů.

Na každé distanci budou soutěžit muži, ženy a dogtrekaři a dogtrekařky a pak dvoučlenné týmy s možností kombinace mix. Jednotlivci nejsou pouze na Longu. „Důvodem je zajištění bezpečnosti na dlouhé trase. Ta jako každý rok bude startovat pět minut před páteční půlnocí. Starty ostatních kategorií budou opět během sobotního dopoledne. Chybět nebude ani nesoutěžní Pochod s Mixitkou, kterou si udrží svůj benefiční charakter,“ připomněl Pavel Zitta.

Nový ročník odstartuje s novým motem: Dej Výzvu!

Nový ročník odstartuje s novým motem: Dej Výzvu! a také s novým symbolem prstů do „viktorky“, který bude zdobit propagační materiály i památeční trika. Rock Point – Horská výzva tedy dál naplňuje svoji myšlenku – pomoci široké veřejnosti najít důvod ke zdravému pohybu.

„Naší snahou je přimět veřejnost trochu rozproudit krev v žilách. Každý si může najít svoji vlastní výzvu. Každý výkon se počítá. Nejde jen o čas a vítězství. Vždyť letos s námi několikrát šla třeba i téměř osmdesátiletá paní Marie Dokladalová. Měli jsme tu slepého běžce. Přesně tito lidé všem ukazují, že limity má každý ukryty jen sám v sobě a každý je může překonat. Chceme i nadále motivovat. Vstaňte z gauče a DEJTE VÝZVU,“ burcuje ředitel série Pavel Zitta.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: