Ženy a běh

nedaří se mi po porodu znova začít běhat

hanka

Ahoj, jdu sem s prosbou o radu. Před 4 lety jsem běhala na moje možnosti docela dobře (5 km v terénu za cca 30 min). Po porodu ale nejsem fyzicky vůbec schopná se k běhání vrátit. Nepřibrala jsem skoro nic, ale nedokážu se při běhu odrážet nohama. Pokud zaberu, začnou mě bolet kyčle a mám dojem, jako by mi někdo nohy z kyčlí vytahoval ven z těla. Dříve to bylo spojené i s ostrou řezavou několikadenní bolestí šikmého svalu vedoucího přes stehna (i při popoběhnutí 50 metrů na tramvaj), ale na to jsem dostala na fyzioterapii cvičení a asi za 2 měsíce cvičení se to spravilo. O schopnost udělat s přestávkami 50 dřepů bez následné několikadenní ostré bolesti ve stehnech jsem bojovala 2 roky. Teď už to konečně jde. Myslela jsem nejdříve, že je to následek velkého rozestupu břišních svalů, ale škvíra se po roce cvičení stáhla na cca 1,5 prstu šířku a doktorka tvrdí, že toto už není potřeba řešit. Břicho cvičím pravidelně, pravidelně bez bolesti lezu na umělé lezecké stěně docela těžké věci, shyby také udělám bez bolesti, rotoped je taky v pohodě. Ale při běhu nohy neposlouchají ani trochu. Fyzioterapeutka mě nechala posilovat svaly kolem kyčelního kloubu, ale mám dojem, že cvičení nemá žádný efekt na nic.
Pokud byste někdo měli podobnou zkušenost a dovedli poradit, co s tím, byla bych moc ráda, chtěla bych se k běhání vrátit.

Zkušenosti čtenářů

Mirka S.

Ahoj Hanko!
Jsem po 2 dětech( 2 a 3 roky) krátce po sobě a těhotenství mi dala zabrat. Po druhém porodu jsem s dvojkocarem nevyšla kopec, aniž bych neudělala 3 přestávky. Jakoby mi vysloužily svaly na stehnech a vůbec mě neposlouchaly. Nejsem odborník, ale všimla jsem si, že mi po druhém porodu ubyla právě svalovina na stehnech, takova propadlá místa, prostě těhotenství a kojení potřebovalo podle mě někde vzít bílkoviny, tak si je vzalo ze svalů. Každopádně teď jsem začala běhat a musela jsem zvýšit konzumaci bílkovin, u mě hlavně maso a tvaroh(měla jsem na ně i větší chuť), teď jsem zařadila i syrovatku a s manželem jsme si objednali na zkoušku syrovatkovou bílkovinu pro fitness a speciální aminokyseliny na tvorbu a regeneraci svalů, tak jsem zvědavá. Ale můžu říct, že jak jsem přidala do stravy víc těch bílkovin, tak když chci vysprintovat krátký kopec, tak mě nohy po dlouhé době vynesou a podrží 🙂 a viditelně jsou konečně svaly na nohách větší.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: