Do Krkonoš na Rock Point – Horskou výzvu jsou trasy připraveny

Do Krkonoš na Rock Point – Horskou výzvu jsou trasy připraveny

Necelé tři týdny zbývají do startu závěrečného podniku Rock Point – Horské výzvy. Pětidílný seriál horských běhů a trekingu pro širokou veřejnost vyvrcholí už tradičně v Krkonoších. Samotné vyhlášení ale proběhne o měsíc později při šestém nadstavbovém závodě na Pálavě.

„Finální podobu závodních tratí se nám podařilo doladit a potvrdit až v tomto týdnu. Omlouvám se tedy závodníkům, kteří na jednotlivé tratě i na přihlášení museli čekat déle, ale už kdysi jsme slíbili, že nespustíme přihlášky dříve, než veškeré tratě nebudeme mít potvrzené černé na bílém. Na jednu stranu mám radost, že se nám podařilo prakticky obhájit loňské atraktivní trasy, i přes značný tlak na odsun do nižších partií Krkonoš. Na druhou stranu, usilovali jsme o výrazné zatraktivnění, které nám ale nevyšlo,“ sdělil Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Krkonošská zastávka je už léta jednou z organizačně nejnáročnějších v celém seriálu

Vedení KRNAPu bývá velmi rázné. Pořadatelé se i přes to každý rok snaží připravit pro účastníky velmi zajímavé trasy a velký sen je přechod nejvyšší české hory. Na Sněžku se běžci ale jen tak nepodívají. „Je mi moc líto, že i přes každoročně bezproblémovou organizaci akce dle stanovených podmínek ochrany přírody i doplňkového sběru odpadků z horských cest při odznačení tras závodu našimi dobrovolníky, je nám stále vrchol Sněžky zapovězen a co víc, do dalších let by dle nově připravovaných podmínek správy KRNAP měla být dokonce i celá 1. zóna národního parku, což si osobně, a myslím, že ani spousta závodníků, nedokážu vůbec představit,“ podotkl ředitel Zitta.

Jedná se o oblíbený závod v horském běhu a trekingu, který se koná v Krkonoších. Závod je součástí seriálu Rock Point – Horská výzva. Více informací o závodu Rock Point – Horská výzva Krkonoše najdete v termínovce. Také si můžete přečíst osobní zkušenost z loňského závodu v Krkonoších od Kristýny Otevřelové (Chmelkové).

Závěrečný pátý podnik 8. ročníku běžecké série ale na své atraktivitě nijak neutrpěl. Oproti loňsku jsou totiž změny minimální. Závodníci se tak opět mohou přihlásit k jedné ze tří distancí – Long (67 km), Half (35 km) nebo Short (17 km), při které mohou překonat nejen konkurenty, ale především sami sebe a odhodlaně navázat na motto závodu – „Dej Výzvu“.

Na běžce budou čekat velmi atraktivní místa vrcholových partií Krkonoš

Běžet je možné jako jednotlivec, dvojice nebo se svým psem v kategorii dogtreking. „Stále na běžce budou čekat velmi atraktivní místa vrcholových partií Krkonoš jako je Labská či Luční Bouda nebo Obří důl. Změny jsou jen v některých detailech na trase Long, kde již nebude druhá občerstvovací stanice na Labské boudě, nýbrž o trochu dříve na Dvoračkách. Svozové místo pro občerstvovací stanici nebude z Výrovky, ale z Richterových bud,“ upřesnil změny ředitel Zitta.

Tradiční součástí je nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou, z něhož polovina startovného poputuje na konto malého Kubíka Pecky postiženého nevyléčitelnou svalovou dystrofií. „Pro pochod se nám ale naopak podařilo vymyslet zcela novou a o dost atraktivnější trasu, takže věřím, že motivace zamířit do Krkonoš a pomoci dobré věci se ještě zvýší,“ věří Zitta.

Spolu s představením jednotlivých tras byla spuštěna i registrace

Kvůli pozdějšímu zavěšení také došlo k posunu výhodnější on-line registrace, které poběží až do 15. září. Stále se ale bude každý moci přihlásit i na místě v den konání závodu. Jako první odstartuje pět minut před páteční půlnocí (21. září) královská trasa Long. V sobotu dopoledne se pak na trať vydají zbývající kategorie včetně benefičního pochodu. Na běžce tentokrát dohlíží a s celou krkonošskou zastávkou pomáhá zkušený běžec, ambasador Pavel Brýdl.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: