Do nové Rock Point – Horské výzvy motivuje i legendární Miloš Škorpil. Jaké jsou novinky pro letošní rok?

Do nové Rock Point – Horské výzvy motivuje i legendární Miloš Škorpil. Jaké jsou novinky pro letošní rok?

Letošní Rock Point Horská výzva opět chystá šest zastávek na starých známých místech a slibuje vylepšené trasy! Novinkou letošního roku je také užší spolupráce s ambasadory, do týmu se přidal i legendární Miloš Škorpil!

Oblíbený seriál horských běhů a trekingu se stále více otevírá široké veřejnosti a amatérům

Zahájení 8. ročníku Rock Point – Horské výzvy se pomalu blíží. Oblíbený šestidílný seriál horských běhů a trekingu se stále více otevírá široké veřejnosti a amatérům, kterým pomáhají mimořádně zkušení běžci a maratonci. A pořadatelé chtějí veřejnost opravdu hodně motivovat. Novým členem organizačního týmu se totiž stává legendární ultramaratonec a velký propagátor běhu a zakladatel běžecké školy – Miloš Škorpil.

„Miloš je velká běžecká persona a mám velkou radost, že se stal členem našeho týmu, protože při svých zkušenostech má běžcům hodně co předat. Už od 20. března bude každé úterý na našem webu vést vlastní okénka, ve kterých se zaměřuje na techniku běhu, výživu a zdravý životní styl, prostě na základní věci, kterými by měl začínat každý běžec, který to myslí s běháním anebo třeba jen s účastí na Horské výzvě trochu vážně,“ sdělil nadšeně Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.

Prohlédněte si i další fotografie k článku…

Miloš Škorpil je tak dalším členem odborné části realizačního týmu, který navíc před samotným startem Rock Point – Horské výzvy vydává svoji novou knihu Běž a nepřestávej! Toto evangelium pohybu má vycházet v průběhu dubna. „Kniha je rozdělena do dvou částí. Ta první je motivační, druhá už praktická. A má ukázat, jak to funguje, když člověk nic nedělá a co se s tělem děje, když se začne s během. Že všechno chce svůj čas, protože je třeba posílit nejen opěrný systém, ale také srdce, cévy, prostě jít pomalu. K tomu může pomoci i Horská výzva. Strašně se mi líbí, že se vše odehrává v přírodě a navíc kategorie dvojic pomáhá posilovat neméně důležitý vzájemný vztah lidí,“ věří v úspěšné spojení Miloš Škorpil.

Ambasadoři pomáhají s motivací, předávají rady a pomáhají se stavbou tras

Už v loňském roce se pořadatelé spojili s významnými jmény českého běhu. Každá závodní zastávka má svého ambasadora, který účastníky provází daným závodem, dopředu podává informace o stavu trati a předává rady a tipy na její co nejlepší zvládnutí. V neposlední řadě také ambasadoři pomohli se stavbou jednotlivých tras, aby byly co nejatraktivnější pro jednotlivé účastníky. Spojení přineslo velké ohlasy. Běžci byli z upravených tratí z minulých let v loňském roce doslova nadšeni.

„Řadu asfaltových úseků nahradily atraktivní trailové pasáže. Závod je nyní postaven tak, aby si ho užili zkušení běžci, ale současně, aby ho zvládli i naprostí amatéři. Společně s ambasadory se nám podařilo vše vyvážit tak, aby se Rock Point – Horská výzva stala zajímavou akcí pro milovníky zdravého běhu. Na místo fádních městských běhů motivujeme pohybem v nejatraktivnějších českých horských zákoutích, přitom s maximální ohleduplností k přírodě,“ vyzdvihl přednosti Rock Point – Horské výzvy ředitel Zitta.

TIP: přečtěte si také článek specifika  běhu v horách nebo si přečtěte víc o tréninku na Horskou výzvu v sekci skyrunningu a běhu v horách.

Účastníci se tak mohou těšit na prověřenou sestavu ambasadorů. Beskydy a Jeseníky povede běžecký nestor Zbyněk Cypra, Krušné Hory a Šumavu Tomáš Bystřický a Krkonoše má na starosti Pavel Brýdl. I letos budou ambasadoři pomáhat s přípravou a informovat o podmínkách na trati vždy před jednotlivými „štacemi“.

A jak to bude s kalendářem? Ten už pořadatelé odtajnili na podzim. Opět se půjde pětice bodovaných zastávek, které vyvrcholí šestým bonusovým závodem na Pálavě, kde také dojde k slavnostnímu dekorování nejlepších běžců sezóny 2018. Termínovka je prakticky shodná s tou předchozí, kdy se od května co měsíc mohou těšit na jednu zastávku. Opět se začíná poslední květnový víkend v Beskydech. V Trojanovicích běžci seriál zahájí 25. -26. května. O měsíc později se přesunou do Krušných Hor (29. -30. červen), v červenci následuje Šumava (20. -21.7.), srpen hostí Jeseníky (10. -11.8.) a poslední bodovaná zastávka je tradičně naplánovaná do Krkonoš (21. -22.9.).

Vyhlášení s bonusovým závodem se odehraje v polovině října v Mikulově (13. 10.). „Strašně se nám osvědčil závěrečný bonusový závod na Moravě. Přálo nám počasí a tím se podařilo vytvořit nezapomenutelnou tečku na závěr, kdy jsme spojili zdravý pohyb a následně skvělou zábavu s dobrým vínem. Nebojím se říci, že jsme si společně s běžci užili naprosto fantastický odpočinkový víkend, na který bychom rádi navázali,“ podotkl Zitta.

Vítáni jsou všichni amatéři i zkušení běžci!

Seriál Rock Point – Horská výzva stále zůstává otevřený všem milovníkům běhu a zdravého pohybu. „Vítáni jsou naprosto všichni amatéři, ale i zkušení běžci, kteří nechtějí sedět doma,“ zve k účasti Zitta. Připraveny jsou vždy tři délky tras Long, Half a Short o průměrných délkách 66, 40 a 16 km. Na nich startují kategorie jednotlivců i oblíbených dvojic či dogtrekaři. V součtu se ceny rozdávají v téměř dvou desítkách kategorií. Přitom, kdo si netroufne na soutěžní část, připraven je i nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou o průměrné délce necelých šesti kilometrů.

Propozice tras si můžete prohlédnout také na profilech jednotlivých závodů v naší termíovce.

Pochod na každé zastávce pomáhá vždy jednomu vytipovanému dítěti. Vždy polovina startovného je určena právě na podporu léčby.  „V loňském roce se vybralo téměř sto tisíc korun, které putovaly přímo k vybranému chlapci nebo dívce, kterým život přinesl mnohem větší nástrahy, než se kterými se tu běžci musí rvát. S většinou jsme se tu potkali také osobně, což ostatním pomáhá uvědomit si opravdové hodnoty života,“ pronesl Pavel Zitta.

Už nyní se běžci mohou hlásit do jednotlivých zastávek. Přestože na konci seriálu probíhá i celkové vyhodnocení, každý závod je hodnocen samostatně. „Určitě není podmínkou jít všechny, prostě si každý sám může vybrat klidně jen jediný závod, kterého se zúčastní. Celkové vyhlášení je zejména pro motivaci běhat a hýbat se celoročně. V loňském roce k nám zavítala celá řada nových tváří a i v roce 2018 budu velmi rád, když se nám povede přimět k pohybu další účastníky. Rock Point – Horská výzva je svým způsobem styl, protože každý v sobě může najít tu svoji výzvu,“ motivuje účastníky ředitel série Pavel Zitta, když připomněl, že registrovat se každý může výhodně on-line na webových stránkách závodu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: