Do startu ŠUTRu na Šumavě zbývá pár dní. Kdo jsou hlavní favorité?

Do startu ŠUTRu na Šumavě zbývá pár dní. Kdo jsou hlavní favorité?

Jen několik dní zbývá do startu dalšího ročníku oblíbeného závodu Šumavský ŠUTR, kde si závodníci mohou vybrat mezi trasami o délce 21 km, 42 km a 63 km. Na Šumavu se o víkendu chystá několik známých jmen v čele s českou trialovou legendou Ankou Strakovou.

Z pražské Šárky až na Šumavu

Závody ŠUTR se obecně těší velké popularitě. Hlavní pořadatel Michael Dobiáš z Trailpointu dokázal z pražského ŠUTRu (Šárecký Ultra Trail) během několika let vybudovat tradiční podnik, který se pravidelně odehrává na 18 km dlouhém trailovém okruhu nedaleko Prahy.

Šumavský Ultra Trail je potom mladší bratr pražského závodu, který trailové nadšence zavede do terénů v okolí šumavského střediska Zadov-Churáňov. Jak vzdálenosti jednotlivých tras napovídají, jedná se také o okruhový závod, přičemž každý okruh odpovídá zhruba půlmaratonské distanci.

Na nejdelší trati se představí česká skyrunningová legenda Anka Straková

V sobotu 3. října se na start postaví zhruba 230 běžců. Nejzajímavější souboj slibuje nejdelší trať 63 km, kde se na start postaví Anka Straková. Anku není třeba dlouze představovat, z hlediska běhů do vrchu, skyrunningu, ale i klasických maratonů patří k českým běžeckým legendám.

Letos Anka především na delších tratích předvádí obdivuhodné výkony především na mezinárodní scéně. Posledním velkým úspěchem pro ni bylo neuvěřitelné sedmé místo na posledním závodu světové ultraskyrunningové série Ultra Pirineu.

Vyzývatelkou jí bude Kristýna Hájková, která má zkušenosti z pražského ŠUTRu, kde v roce 2012 vyhrála 54 km dlouhou trať. Kristýna letos doběhla třetí na Grossglockner UltraTrailu, který vyhrála právě Anka Straková.

V mužích na nejdelší distanci bude na vítězství útočit zejména Daniel Rubič, který má za sebou letos kvalitní výsledky např. na MČR Perun Skymarathonu či Jesenickém maratonu.

Na maratonské distanci bude potom hlavním favoritem rychlý Lukáš Kozlík, který umí půlmaraton za 1:12. Zkušenosti má ale i z trailových tratí, jak dokazuje jeho letošní vítězství na Babickém ¼ trail maratonu. V ženách na maratonské trati bude hlavní kandidátkou na vítězství Blanka Pazdiorová.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: