Echappée Belle: Náročný ultra trail ve Francii přes Belledonský masiv opět vyzve běžce. Registrace již jsou v plném proudu!

Echappée Belle: Náročný ultra trail ve Francii přes Belledonský masiv opět vyzve běžce. Registrace již jsou v plném proudu!

Ve dnech 25. až 27. srpna se ve Francii uskuteční již 4. ročník ultratrailového závodu Echappée Belle, který láká závodníky nejen úžasnou krajinou Belledonského masívu, ale i náročným horským terénem.

Echappee Belle si vysloužil zvláštní místo ve světě ultra trailu

Po čtyřech minulých a fantastických ročnících, si Echappee Belle vysloužil zcela jistě zvláštní místo ve světě ultra trailu, a to především tím, jak vyniká nad mnohými ostatními závody svým divokým a těžkým horským charakterem.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Závod nabízí jedinečný zážitek z náročné, ale opravdu úžasné krajiny Belledonského masivu

S více než 40-ti kilometry v nadmořské výšce přes 2000 m, nabízí Echappee Belle jedinečnou zkušenost a zážitek z opravdu úžasné krajiny. Přeběh celého Belledonnského masivu kumuluje požadavky na běžce po stránce technické, kondiční i odhodlání a vůle. Čekají je obtížné cesty, vysoká nadmořská výška, velké převýšení, nutnost být v mnoha ohledech soběstačný (ne příliš velké množství občerstvení) … ale i výstup do výšky 2926 m nad mořem. Více než ultra trail je to snad i určitá kombinace adventure race a skvělé přátelské atmosféry.

edná se o náročný a technický ultratrailový závod, který vede přes nádhernou krajinu Belledonského masivu ve Francii. Více informací o závodě Echappe Belle najdete v termínovce.

V předchozích ročnících si na tomto závodě zvolili účast i výborní běžci, jako Oscar Perez Lopez, Emilie Lecomte, Sangé Sherpa, Christophe Le Saux, Antoine Guillon, Sébastien Gérard, Lionel Bonnel, Renaud Rouanet … Pokud stejně jako oni milujete dobrodružství mimo vyšlapané cesty, troufněte si na Echappée Belle a zazvoňte si na cílový zvonec v Aiguebelle.

Samotná akce zahrnuje 3 závody:

  • Echappée Belle intégrale, 144km, 11 100mD+ (Vizille – Aiguebelle), součást Francouzské serie UMNT
  • La Traversée Nord (North Crossing), 85km, 6050mD+ (Le Pleynet/Les 7 Laux – Aiguebelle)
  • Le Parcours des Crêtes (Ridge Track), 47 km, 2800mD+ (Le Super Collet – Aiguebelle)

Letošní ročník nabízí novinku v podobě závodu dvojic

V letošním ročníku pořadatelé připravili pro závodníky novou výzvu. Jelikož je trail running převážně o společných zážitcích, na start se letos můžou postavit i dvojice, které budou spolu moct sdílet průběh celého závodu a samozřejmě i radost v cíli. Závod dvojic bude mít své vlastní pořadí a hodnocení.

Upoutávka k letošním ročníku:

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: