Eliud Kipchoge nakonec poběží NN Mission Marathon 18. dubna v Twente

Eliud Kipchoge nakonec poběží NN Mission Marathon 18. dubna v Twente

Původně měl nejrychlejší maratonec běžet na NN Mission Marathon v Hamburgu už 11. dubna na uzavřeném okruhu společně s několika dalšími vybranými atlety. Díky restrikcím v oblasti Hamburgu je ale závod přesunut na 18. dubna do holandského Twente.

Po neúspěšném londýnském maratonu loni v říjnu se Eliud Kipchoge rozhodl svůj pokus pro kvalifikaci na OH v Tokiu provést na NN Mission Marathon v půlce dubna. Společně s ním se na start postaví zhruba 70 dalších elitních atletů. Celý závod se uskuteční na okruhu, který bude vyznačen na letišti v Twente.
Organizátoři NN Mission Marathon a Global Sports Communication dělají vše pro to, aby pro závodníky připravili rychlý závod s maximálním servisem a oni se tak mohli pokusit splnit limit pro Olympijské hry v Tokiu, které se konají už za pár měsíců. Díky pandemii se totiž během prvního půl roku 2021 nekoná téměř žádný závod a běžci už nutně potřebují příležitosti pro splnění limitu.

Ženská startovní listina

„Je skvělé, že jsme schopni dát běžcům příležitost se pořádně připravit na pravděpodobně nejdůležitější závod jejich kariéry. Mimoto doufáme, že se předvede naše nová posila NN Running Teamu – Björn Koreman.“ Líčí situaci ředitel brandungu NN Group, Remco Barbier.

Jos Hermens, ředitel Global Sports Communication dodává: „Také se světu snažíme ukázat, že děláme, co jen jde, abychom atletům dali šanci posunout své maratonské výkony. V tomto případě je vše trochu ozvláštněné kvalifikací pro OH v Tokiu. Jsem vděčný, že generální partner NN Group nás podporuje i v těchto těžkých časech a že společně můžeme pomoci atletům k jejich olympijskému snu. Doufám, že závodů bude postupně jen přibývat.“

Frank Thaleiser, výkoný ředitel spoluorganizátora MHV: „NN Mission Marathonje pro spoustu atletů poslední možností se kvalifikovat na Tokio 21, jsme rádi, že můžeme být u toho.

Mužská startovní listina

Kdo je NN Running Team?

Zakladatelem NN Running Team je Jos Hermens, ředitel Global Sports Communication. Postaral se tak o jeden z nejzásadnějších posunů v atletice. Projekt byl představen v dubnu roku 2017 a za cíl si kladl atletům zprostředkovat kvalitnější trenéry, zdravotní péči, zkušené fyzioterapeuty a celkově vybudovat zázemí, které běžcům výrazně pomůže k rozvoji. Tato podpora se zanedlouho projevila na výkonnosti běžců – NN Running Team v prvním roce svého fungování vybojoval 52 vítězství včetně 3 vítězství na Marathon Major (skupina 6 nejslavnějších maratonů světa) a vítězství na maratonském i půlmaratonském Mistrovství světa. Tým ale také zviditelňuje značku jako takovou. Během prvních 12 měsíců NN Running Team dosáhl 11,5 miliónů digitálních kontaktů, které mají za následek výrazné zlepšení povědomí o brandu.

NN Group
Pojišťovna, která působí v 18 zemích světa se silným zastoupením v Evropě a Japonsku. NN Group byla založena v Holandsku před téměř 170 lety. Svým klientům pomáhají finančně zabezpečit budoucnost. Poskytují důchodové pojištění investiční a bankovní produkty. Dlouhou dobu také intenzivně podporuje silniční běhy. Aktuálně NN Group sponzoruje více než 25 silničních závodů po celé Evropě a jsou hlavním partnerem Rotterdamského Maratonu. NN Životní pojišťovna a NN Penzijní společnost v České republice sponzoruje NN Night Run, sérii zážitkových nočních běhů.

Zkušenosti čtenářů

Michal D.

Kipchoge se o nic pkoušet nemusí,již je dávno v nominaci Keňského týmu:
E. Kipchoge; L. Cherono; A. Kipruto; V. Kipchumba
stačí to trošku sledovat a nepsat do článku hlouposti 😉

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: