Grossglockner Ultra-trail – náročný závod kolem nejvyšší hory Rakouska

Grossglockner Ultra-trail – náročný závod kolem nejvyšší hory Rakouska

Grossglockner Ultra Trail je závod kolem Glossglockneru, nejvyšší hory Rakouska. Nabízí horských běžeckým nadšencům 4 různé závody, jejichž trasa je vždy úlomkem hlavního ultra trailu.

Hlavní ultra trailový závod startuje v pátek, 21. července, ve 23:00 hodin v Kaprunu, kde je také cíl. Závodníci mají za úkol zdolat v časovém limitu trať dlouhou 110 kilometrů s nastoupáním 6500 m.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Za doprovodu čelovek se startuje z Kaprunu směrem do hor. První stoupání má 1200m, pak následuje seběh do vesnice Fusch. Trať pokračuje podél řeky Fuscher Ache a míří skrz alpami na nejvyšší vrchol závodu Pfordscharte 2 828 m.n.m. Tento úsek trati nabízí závodníkům výhledy na Grossglockner. Následuje seběh do Kögnitztal a městečko Kals. Z Kalsu trať začne opět stoupat přes Berger Alm až na Kalser Tauern. Trasu doprovází krásné výhledy na okolní ledovce. Náročný seběh pak svede závodníky až na Rudolfshütte, kolem jezera Weissee. Následuje poslední náročné stoupání přes ledovce na Kapruner Törl (2 636 m.n.m.). Poté klesání podél jezera Mooserboden a Wasserfallboden. Závěřečný úsek vede rovinnatým terénem údolím Kesserfallstrasse, které je již protkáno povzbuzujícími diváky, až do městečka Kaprun.

Můžete běžet také ve štafetě nebo kratší tratě v rámci závodu

Ultra trailový závod je možné běžet také ve dvojici. Dvojice si předávají štafetu v Kals am Grossglockner. První úsek měří 62 km s  6500 výškovými metry. Druhý úsek je o něco kratší, měří 45 km s 2000 výškovými metry.

Zajímají tě horské závody a traily v zahraničí? Sleduj sekci na SvetBehu.cz – Běhání v zahraničí.

Dalším závodem je Glockner trail, který startuje v sobotu 22. července v 7:00 hodin ráno v Kals am Grossglockner a končí v Kaprunu. Na délce 48,3 km zdolají závodníci 2000 výškových metrů. Časový limit pro tento závod je 15 hodin.

Registrace na závod jsou již v plném proudu. První vlna nejlevnějších registrací končí 30. 6. 2017. V této vlně se pohybuje startovné v rozmezí 55 – 150 EUR v závislosti a vybraném závodě.

Více informací nejdete přímo na webu závodu, kompletní výsledky loňského ročníku pak zde.

I letos se na start závodu postaví poměrně početné pole českých běžců. Jedním z nich bude naše redaktorka Jana Kunčická.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: