Horský půlmaraton v Krušných horách v podání Žaloudka a Sekyrové

Horský půlmaraton v Krušných horách v podání Žaloudka a Sekyrové

V sobotu se v Krušných horách konal již třetí ročník Horského půlmaratonu. Celkem se závodu zúčastnilo 112 závodníků, včetně běžců se psy. Byly připraveny dvě tratě, kratší byla dlouhá 11 kilometrů a delší, půlmaraton, 21 kilometrů.

Tratě vedly krásnou přírodou Krušných hor

Jak kratší, tak delší trasa vedla krásnou krušnohorskou přírodou, přes kopce a lesní stezky. S převýšením něco málo přes 500 metrů se půlmaraton v Krušných horách řadí k těm jednodušším ze série Horských půlmaratonů. Vše bylo výborně značené a na místech, kde by mohlo dojít k nějakým pochybnostem, vždy někdo stál a ukazoval správný směr, aby běžci nebloudili.

Půlmaratonci měli téměř ideální podmínky

Dopolední dusno bylo sice nepříjemné, avšak závodníci měli k dispozici několik občerstvovacích stanic s vodou a ovocem na doplnění energie, a to sice na 6. kilometru u kratší trati a na 6. a 11. kilometru u delší trati. Po poledni se zatáhlo a místy padal osvěžující deštík, takže půlmaratonci měli téměř ideální podmínky. Předpovídané bouřky se závodu vyhnuly, takže dobrou náladu účastníků nic nepokazilo.

Na delší trati byl nejrychlejší s výkonem 1:35:16 Jan Žaloudek, který doběhl s náskokem necelých 4 minut před druhým Alešem Ritterem. Jako třetí se pak umístil Ondřej Schütze s časem 1:41:17. V ženách nenašla svoji přemožitelku Ivana Sekyrová, která cílovou čáru proťala v čase 1:32:57. Se ztrátou 20-ti minut se jako druhá umístila Klára Mottlová. Třetí příčku vybojovala s výkonem 1:59:30 Martina Stehlíková.

Na kratší trati si pro prvenství doběhl Jan Petrou a v ženách kralovala Eva Nduwimana.

Součástí byl i závod se psy, kde si na delší trati první místo vybojoval Jiří Šedivý a v ženách Helena Požárková Dušková. Kratší trať ovládli Adam Vaníček a Petra Kerlíková.

Den byl zakončený kratším závodem pro děti

Den byl zakončený kratším závodem pro děti, při němž panovala stejně příjemná a přátelská atmosféra, jako při závodech dospělých. Video a fotky ze závodu budou zveřejněny na stránkách www.horskypulmaraton.cz, kde také najdete informace o závěrečném závodu celé série, půlmaratonu, který se bude konat 1. října v Krkonoších.

Výsledky

21 km muži

1. Jan Žaloudek

2. Aleš Ritter

3. Ondřej Schütze

21 km ženy

1. Ivana Sekyrová

2. Klára Mottlová

3. Martina Stehlíková

11 km muži

1. Jan Petrou

2. Luděk Hrbek

3. Tomáš Tvaroužek

11 km ženy

1. Eva Nduwimana

2. Vanda Hrbková

3. Nela Kristenová

21 km běh se psem muži

1. Jiří Šedivý

21 km běh se psem ženy

1. Helena Požárková Dušková

2. Martina Hadey Hrozová

11 km běh se psem muži

1. Adam Vaníček

2. Vojtěch Gabriel

3. Ondřej Šedivý

11 km běh se psem ženy

1. Petra Kerlíková

Celkové výsledky zde

Informace o závodu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: