Hyundai Perun Skymarathon – přípravy v plném proudu

Hyundai Perun Skymarathon – přípravy v plném proudu

Již za necelé dva měsíce se pod Chatou Javorový v Moravskoslezských Beskydech ozve startovní výstřel druhého ročníku jednoho z nejextrémnějších běžeckých závodů u nás – MČR ve skyrunningu Hyundai Perun Skymarathon. Dnes (12.3.2015) je poslední možnost získat s registrací také účastnické triko.

Logo Perun 1

Regitrace téměř u konce!

Jak již bylo naznačeno v úvodu, registrace na druhý ročník MČR ve skyrunningu se chýlí ke konci. V tuto chvíli startovní listina obsahuje 665 jmen, což je téměř stoprocentní nárůst oproti prvnímu ročníku. Definitivní uzavření registrace je za týden, tedy 20.3.2015. Ovšem účastnické triko obdrží pouze běžci s uhrazeným startovným právě do dnešního dne! Informace ohledně registrace najdete na webových stránkách závodu.

Organizátoři si pro závodníky letos připravili celou řadu novinek

Pro druhý ročník získali organizátoři pro Perun celou řadu nových partnerů jako Dynafit či Buff®. Právě výrobce multifunkčních šátků Buff® se v posledních letech v trailových a horských bězích angažuje čím dál více.

Novinkou ve spojení s Buffem®, která bude zajímat hlavně elitní běžce, je výhra v podobě startu na elitním pyrenejském závodě Buff® Epic Trail! Perun totiž získal partnerství s tímto prestižním závodem. Mistr ČR tak vyhraje nejen start na tomto závodě, ale bude mu uhrazen i pobyt a letenka do Španělska. Parametry Buff® Epic Trailu (105 km s 8000 nastoupanými metry) totiž doslova vystihují motto samotné firmy Buff®: “Flat is boring”.

Horkou novinkou z organizátorského týmu je také fakt, že se tento závod stává kvalifikačním závodem na Buff® Epic Trail i pro běžce slovenské národnosti. Což znamená, že i nejlepší běžec ze Slovenska obdrží od společnosti BUff® hrazené výlohy pro start na tomto španělském závodě. Avšak nejlepší slovenský běžec musí mít výsledný čas horší maximálně o 20 minut od času absolutního vítěze. Z důvodu této novinky je pro slovenské závodníky posunuta registrace do 30.3.2015!

Motivací pro ostatní výkonnostní závodníky může být šátek Buff® z limitované Perun edice, který v cíli obdrží prvních 50 závodníků!

Kromě shánění nových sportovních partnerů se organizátoři Perunu věnují také přírodě. Nově tak navázali spolupráci se spolkem Čisté Beskydy. Organizátoři se rozhodli dle vlastních slov veřejnosti ukázat, že hory je třeba nejen konzumovat, ale taky jim i poděkovat. Všichni sportovní nadšenci, kteří to s horami myslí stejně, se tak mohou zúčastnit tzv. Velkého jarního úklidu Beskyd ve dnech 18. a 19. dubna.

Novinky se týkají také změny trasy. Nově závěrečná pasáž nepovede přes serpentýny, ale nahradí je ještě strmější stoupání v černé sjezdovce s následným napojením na malou finisherskou sjezdovku. Tato změna má dle pořadatelů prověřit jak fyzičku, tak hlavně psychiku závodníků.

Buff Epic Trail

Jak se na Hyundai Perun Skymarathon připravit?

Univerzální rada určitě neexistuje, nicméně na takto náročný závod musí být připraveno nejen tělo, ale i mysl. V přípravě pamatujte na to, že Perun opravdu není o maratonských 42 kilometrech, ale především o brutálních 3000 nastoupaných metrech. Proto se v přípravě zaměřte nejen na objem, ale v tréninku věnujte značnou pozornost především strmým stoupáním. Pro drtivou většinu účastníků jsou samozřejmostí trekkingové hole. Pokud na ně běh s nimi nejste zvyklí, tak tuto aktivitu do tréninku určitě také zařaďte. V neposlední řadě věnujte pozornost také doplnění energie a tekutin. Většina závodníků stráví na trati 5 a půl hodiny či více, proto právě občerstvování hraje důležitou roli. Nezbývá než popřát všem vydařenou přípravu a úspěšný závod.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: