INOV – 8 Hostýnská osma se blíží, letos nabídne něco navíc!

INOV – 8 Hostýnská osma se blíží, letos nabídne něco navíc!

Druhý srpnový víkend se kvapem blíží a s ním i závod INOV-8 HOSTÝNSKÁ OSMA v čele s hlavním organizátorem této skvělé akce, Lukášem Tomčíkem. Letos budeme slavit malé jubileum a tak si „Há osmička“ žádá něco navíc.

Kromě klasické distance nabízí pořadatelé zcela masochistickou variantu závodu

Kromě klasické distance pohybující se okolo šedesáti kilometrů s převýšením tři tisíce metrů, nabízí pořadatelé pro stovku jedinců zcela masochistickou variantu závodu, jenž je zařazena do série Česko-slovenského poháru v ultra trailu, v podobě 112-ti kilometrů s více než pěti tisíci metry do kopce. Na chuť si tak přijdou i pravověrní stovkaři, jimž je 64 km klasického závodu málo.

Samotný závodní víkend tedy vypukne již v sobotu brzy po půlnoci, kdy se sto odvážlivců vypraví na cestu nocí a dnem přes část Vizovických vrchů do vrchů Hostýnských. Jejich trasa bude rozdělena na zdánlivé dvě části. A to na první – Vizovice – Rajnochovice a druhou, kde si po několika desítkách kilometrech proběhnou celou trasu Hostýnské osmy. Prostě a jednoduše H-108. Na trati potkají účastníci kromě nádherné přírody a splašených srnek rovněž osm občerstvovaček, kde mohou doplnit energii do dalšího postupu.

A nyní k hlavnímu závodu

Ten bude startovat v Rajnochovicích o sobotní osmé hodině a tisíc nadupaných nohou se posléze vydá do náručí malebných Hostýnek protkaných nespočetně turistickými a běžeckými trasami, s minimálním osídlením a dalekými výhledy do širokého okolí. Jestli na ně zbude čas je otázkou pro každého závodníka.

Pořadatelé věří, že Hostýnské vrchy učarují většině, ne-li všem

Závodní tempo bude určitě vysoké a tak můžeme prvního běžce očekávat v cíli kolem třetí odpolední. Většina však bude dobíhat či docházet v pozdním odpoledni, večeru a pár určitě i po půlnoci. Nechme se překvapit.

Pro fanoušky bychom mohli zmínit několik míst, kde budou závodníci určitě potřebovat vzpruhu a povzbudit do dalších délkových a vertikálních metrů. Divácky velmi atraktivní budou bezpochyby výstup na kopce Čerňavu a Jehelník, kde si fanoušci užijí závodní atmosféru velmi zblízka a uvidí i netušené detaily závodníků. Kopce jsou to krátké, ale příkré. Na Hostýně se všem dostane nejen duchovní podpory. Dále zmíníme stoupák ke zřícenině hradu Obřany, kde se v minulých letech nabízel otrlým panák slivky. Tam to žije! A pro rozhleduchtivé bychom doporučili kopec Pardus, jeden z nejkrásnějších.

Na zúčastněné i přihlížející čeká bohatý doprovodný program

Pro doprovod a jejich děti bude připraven dětský pohádkový pochod kolem vrcholu Kelečského Javorníku s cenami pro všechny zúčastněné děti.

V cíli se všichni budou chtít určitě hlavně pobavit a sdělit své zážitky ostatním. To všichni mohou v centru závodu, kde bude k dispozici něco k snědku i pití a večer vystoupení dvou hudebních skupin Arythmia a Atlanta. Závěr patří mistrům a končit se bude, po zkušenostech z předešlých let, určitě po půlnoci. Takže určitě neodjíždějte a zůstaňte až do neděle, kdy bude v devět dopoledne vyhlášení nejlepších, rozdání cen a losování tomboly.

A jak to celé vidí startovní listina?

Ta je pro letošní ročník velmi silně nabušená. Bude tedy zajímavé jak si favorité povedou. Nechtěli bychom však některé vynechat, drtičů a drtiček je opravdu mnoho. Dejme si tedy poslední otázku. Kolik lidí dá trasu INOV-8 Hostýnské osmy pod sedm hodin a kolik běžců zvládne náročných 112 km trasy H-108 pod dvanáct hodin?

Propozice závodu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: