Jak správně vybrat pokrývku hlavy v zimě? Důležitá je především intenzita sportu

Jak správně vybrat pokrývku hlavy v zimě? Důležitá je především intenzita sportu

Nacházíme se v období největšího chladu. Ano, přiznejme si, zima v česku umí být krutá, ale taky pěkné jaro. Někdy člověk běží pomalu a kochá se krajnou, jiné tréninky zas potřebuje zatopit pod kotlem a komplet se propotí i při minusových teplotách. Hlava je oblast, kterou ztrácíte teplo nejrychleji a proto je třeba se jí zaobírat minimálně stejně, jako optimálním zateplení například trupu. Protože, jakákoli odchylka od optimální teploty 37° stojí organismus energii navíc – ať už tělo ohřívá nebo ochlazuje.

Zóny potu

Proces pocení je pro sportovce zcela zásadní.  V případě nutnosti – zvýšené zátěže, funguje pocení jako ochlazování organismu, zabraňuje přehřátí a umožňuje běžcům běhat rychleji, dále, déle. Na čele a v zadní části na krku je míra pocení mnohem vyšší než na krku v přední části a kolem spánků. Proto je důležité, aby pokrývka hlavy byla segmentovaná – v oblastech, kde se člověk více potí je potřeba použít materiál, který efektivně odvádí pot, naopak kolem spánků je třeba hlavu více zahřát.

Zóny zateplení Buff pokrývek hlavy

Zaměření na výkon a intenzitu

Original Buff®

Nejuniverzálnější materiál, který využijete v teplejším počasí při nižší intenzitě a v nižších teplotách při běhu, běžkování, ale třeba i jízdě na kole nebo na koni. Navíc tyto šátky chrání před UV zářením. Základem unikátně pružného materiálu je tunel, chcete-li multifunkční šátek, který se výborně chová jako ochrana krku, každopádně ho využijete i jako čelenku, čepici… zkrátka multifunkční je v tomto případě opravdu na místě. Pokud máte raději na hlavě jednu vrstvu, můžete z tohoto materiálu využít i jednoduchou čelenku nebo čepici. V případě větších postav se vyrábí i v XL variantě, která vás ochrání i v případě silnějšího a delšího krku.

TIP: Original Buff® dostaneš i ve verzi s mnoha reflexními prvky

Original Buff® pro psí parťáky

Dryflx®

Řadu Dryflx® oceníte zejména při běhu a jiném sportování ve vyšší intenzitě. Opět v této řadě najdete variantu klasického tunelu, který využijete při všech chladnějších bězích, běžkování, pokud na skialpech trochu přitvrdíte nebo při sychravém podzimním švihu na kole. Čelenka nebo jednoduchá kšiltovka je nejlepší parťák při běhu – krásně odvádí pot a z temena hlavy se zároveň může odpařovat přebytečné teplo a vy se tak nepřehříváte. Čepici pak nejvíce oceníte pod lyžařskou, případně cyklistickou helmu v opravdu chladných podmínkách. Ať už si vyberete z této řady cokoli, můžete se spolehnout na to, že vaše Dryflx® „buffka“ bude extra strečová, perfektně odvede pot od těla, ochrání vás před UV zářením a navíc budete díky reflexním prvkům dobře vidět.

Buff DRYFLX a jeho kontrastní žlutá varianta je výborně vidět i na sněhu
Dryflx® důkladně tetováno redakcí

Dryflx®+

BUff Dryflx plus si zachovává všechny důležité vlastnosti předchozí řady s tím, že je ještě o něco teplejší. Čelenka je poměrně široká a zakryjete s ní i uši. Na druhou stranu, pokud chcete jenom ochranu spánků, můžete ji jednoduše přeložit. Konstrukce je o něco pevnější a čelenka nebo čepice sedí na hlavě pevně, zároveň ale na spánky netlačí. Čelenku, čepici nebo nákrčník Dryflx®+ využijete, pokud se rozhodnete sportovat i v opravdu velké zimě, kdy teploty klesají výrazněji pod nulu.

TIP: Nákrčník Dryflx®+ má šikovné anatomické tvarování na obličej a perforovanou oblast úst pro snadné dýchání i v mrazu.

Tepelný komfort v chladných dnech

Čistokrevné Merino ve třech gramážích

Tři varianty 100% merina pro různé situace, sporty a teploty…

Lightweight Merino
Nejlehčí z řady využijí sportovci s užším krkem díky Slim fit střihu. Můžete si vybrat z různých barevných variant tunelů a čepic. Příznivci merino vlny si v této řadě přijdou na své při sportování v nižších intenzitách nebo větších mrazech. Merino vlna si navíc zachovává termoregulační vlastnosti i při propocení nebo jiném namočení.

Midweight Merino
Nákrčníky, čepice a čelenky, které si najdou místo v srdci každého zimomřivce při sportování jako je cyklistika, treky nebo třeba při jízdě na koni

Heavyweight Merino
Extrémně zateplená tunely a čepice, které se hodí spíše pro nízkou intenzitu pohybu v těch nejchladnějších podmínkách.

Thermonet

Velmi zateplená syntetická vyvinuta pro maximální ochranu v těžkých podmínkách. Tyto rychleschnoucí tunely a čepice vás rozhodně nenechají ve štychu při zimním lezení v Tatrách nebo skiaplinistických radovánkách v těch nejvyšších horách.

buff logo

Značka Buff® se specializuje na multifunkčních šátky, čepice, kšiltovka, čelenky a mnoho dalšího. Použitý bezešvý materiál je předurčen na využití při různých outdoorových aktivitách ale také na běžné nošení.

Pro další novinky koukněte na headwear.cz a headwear.sk

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: