HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Tadeáš Vyvijal

Tadeáš Vyvijal

Šéfredaktor webu

Tadeáš se k běhání dostal oklikou. Přes fotbal a silniční cyklistiku. Silniční cyklistika je pořád srdcovka, prioritou je ale běh. Tadeáš je absolvent Fakulty sportovních studií na MU v Brně. Vždy ho to ale táhlo zpátky domů, do Beskyd.
Má na starosti: redakci a obsah SvetBehu.cz, recenze a testy běžeckého
vybavení, spolupráce s partnery SvetBehu.cz

Běh pro mě znamená

Hodně. Rozhodně ne všechno.

Silnice nebo trail

Trail

Běžet sám nebo ve skupině

Sám

Osobní rekord 5 km

Asi polovina toho co na 10km

Osobní rekord 10 km

O něco méně než polovina na PB na 1/2maraton.

Osobní rekord ½ maraton

Zhruba polovina maratonského osobáku.

Osobní rekord maraton

Zatím jsem neběžel...

Oblíbená běžecká oblast

Beskydy

Oblíbený závod

Nízkotatranská stíhačka, Beskydská sedmička, Lysacup.

Běžecký cíl/sen

Běhat dlouho. Bez zranění. S radostí.

Oblíbený sport (mimo běh)

Silniční cyklistika

Články autora

Nejlepší běžecké vybavení – jaro a léto 2020

Nejlepší běžecké vybavení – jaro a léto 2020

Nevíš si rady s výběrem běžeckého vybavení a doplňků? Jakou zvolit bundu do deště, běžecký batoh či ponožky? V redakci jsme pro tebe připravili pár tipů, které stojí přinejmenším za zvážení.

Rozhovor s Vojtěchem Králem: „MS v Česku bude rozhodě vrcholem kariéry!“

Rozhovor s Vojtěchem Králem: „MS v Česku bude rozhodě vrcholem kariéry!“

Vojta Král orienťák tělem i duší a jedním z našich nejlepších reprezentantů. Jen pro představu, Vojta vyhrál například MS juniorů z roku 2007 ve sprintu, byl bronzový na Světových hrách 2017, a na seniorském MS několikrát dokončil v TOP10. Přečtěte si rozhovor o tom, ve kterém rozebíráme, jak mu „koronakrize“ nabourala program, co pro něj znamená Mistrovství světa v České republice v roce 2021 nebo, kde se vidí po skončení orienťácké kariéry.

Třeboňský půl/maraton za 690 Kč do 7. července!

Třeboňský půl/maraton za 690 Kč do 7. července!

Z důvodu zrušení řady velkých běžeckých akcí na podzim jsme se rozhodli prodloužit možnost výhodnějšího startovného za 690 Kč na Třeboňský půl/maraton a desítku do úterý 7. července do 8:00. Pokud teď váháte nad svým závodním kalendářem, počítejte tam se sobotou 24. října!

Rozhovor s ultramaratoncem Michalem Činčialou: „Z člověka někdy zůstane jen skořápka bez fyzických a psychických sil“

Rozhovor s ultramaratoncem Michalem Činčialou: „Z člověka někdy zůstane jen skořápka bez fyzických a psychických sil“

Michal Činčiala, překladatel, triatlet a ultramaratonec, který aktuálně běhá za Kilpi Racing Team. A právě téma ultrmaratonu jsme rozebírali nejvíce. Michal má totiž za sebou takové zářezy, jako je Spartathlon, Ultra Gobi 400 nebo třeba Badwater. Přečtěte si, co pro Michala běh znamená, jak se mu daří skloubit rodinný a sportovní život nebo třeba, co by dělal, kdyby neběhal.

Častá běžecká zranění – jak se vypořádat s bolestí holení a lýtek

Častá běžecká zranění – jak se vypořádat s bolestí holení a lýtek

Běh může být výborný koníček, prostor pro seberealizaci nebo třeba, ač to zní trochu protichůdně, útěk od dnešní výkonově zaměřené společnosti. Můžeme jej vnímat jako jeden z nejpřirozenějších pohybů. Na druhou stranu v porovnání s jinými sporty, jako je třeba plavání nebo cyklistika, je u běhu tělo vystavováno mnohem větším otřesům a je pro tělo invazivnější. A v důsledku dlouhodobého přetížení běžci (především amatérští) také častěji podléhají únavovým zraněním – například zánět okostice nebo dokonce únavová zlomenina. Jednou z oblastí, kde k takovýmto zraněním dochází nejhojněji, je oblast bérce – část mezi kolenem a kotníkem. Níže v článku vám zkusíme přiblížit nejčastější příklady těchto zranění a jak se s nimi vypořádat.

Malofatranská100 letos obohacena o 33km trasu!

Malofatranská100 letos obohacena o 33km trasu!

Závodní kratochvíle se pomalu vrací do našich všedních běžeckých dní. Když k tomu připočteme otevřené hranice, máme o zábavu postaráno. Pro ty, kteří mají rádi kopce, jakože fakt prudké kopce, a technický terén, vřele doporučujeme Malou Fatru. Tratí na výběr je spousta.

Verdikt? Nízkotatranská stíhačka proběhne i letos!

Verdikt? Nízkotatranská stíhačka proběhne i letos!

V posledních měsících se život většiny z nás tak trochu obrátil naruby… Ještě před nedávnem nemyslitelné věci jsou teď na denním pořádku. Každopádně se řemen postupně uvolňuje a na programu jsou první závody. Velký otazník visel nad legendární Nízkotatranskou stíhačkou. S klidným srdcem můžeme potvrdit, že se na startu v Telgártu potkáme i letos.

Nejnabitější ultra v Česku – LHUT už tento víkend! Koho sledovat?

Nejnabitější ultra v Česku – LHUT už tento víkend! Koho sledovat?

Před několika málo lety se v Beskydech objevil jakýsi nový závod s názvem Lysohorský čtyřlístek. O co více je název poetický, o to více v sobě skrývá náročnosti, křečí, prudkých stoupání a hlavně…hlavně volných šutrů na trase. A přestože, troufnu si říct, celé komunitě závod přirostl k srdci, čtvrtý ročník byl poslední. Po krátké odmlce se ale stala nevídaná věc. Skupina mladých, krásných a odvážných lidí v čele s Markem Balcarem znovu Čtyřlístek vzkřísila. S jiným názvem a stejnou porcí brutality představili Lysohorský Ultra-trail s parametry 67 km a zhruba 4000 m převýšení. Letos je navíc LHUT vyhlášen jako MČR v UltraSky!

1 2 3 18

Trasy autora