Jarní půlmaraton Rychnov nad Kněžnou: Objevte výjimečnou krajinu lesoparku Včelný

Jarní půlmaraton Rychnov nad Kněžnou: Objevte výjimečnou krajinu lesoparku Včelný

Na úpatí Orlických hor, v krásném prostředí lesoparku Včelný, poblíž Rychnova nad Kněžnou proběhne v sobotu 8. dubna pilotní projekt krosového půlmaratonu. V rámci hlavního závodu se uskuteční i běh na poloviční distanci.

Celý projekt je koncipován jako festival běhu

“Kdo si netroufne na celý půlmaraton, má i tak možnost objevit krásnou přírodu v okolí Ivanského jezera, kterou bychom chtěli účastníkům představit” říká Roman Šinkovský, ředitel Sportvisio. Celý projekt je koncipován jako festival běhu, který by měl vybídnout účastníky ke strávení pohodových chvil ve výjimečné krajině.

Jedná se o krosový převážně kopcovitý půlmaraton a běh na 10,5 km vedený přírodním parkem Les Včelný. Více informací o Jarním půlmaratonu Rychnov nad Kněžnou najdete v termínovce.

Na programu bude také beseda s elitiními atlety, wellness a spa procedury

Zázemí závodu bude umístěno v Letovisku Studánka ****, kde proběhne po závodě beseda s elitními atlety a také zde budou moci účastníci využít bohaté občerstvení, wellness a spa procedury. Samozřejmostí je doprovodný program, například testovací jízdy Škody Kodiaq od Autocentra Matrix. Nebudou chybět ani dětské běhy.

Na dvou okruhovou trať vyrazí půlmaratonci v pravé poledne. Jen patnáct minut před nimi běžci na 10,5km. Oběma budou změřeny časy čipovou časomírou s technologií real time. Záštitu nad akcí převzal hejtman Královehradeckého kraje PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D. a místostarostka Rychnova nad Kněžnou Mgr. Jana Drejslová. Závod je součástí prestižní celoroční série Iscarex pohár 2017.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: