Je radost běžet. Ve městě. V terénu. Ve štafetě. S ČEZ RunTour!

Je radost běžet. Ve městě. V terénu. Ve štafetě. S ČEZ RunTour!

Na úvod několik čísel: 8 měst, 48 závodů, více než 18 tisíc běžců. I z toho je patrné, že oblíbený rodinný seriál ČEZ RunTour má před sebou další nabitý ročník. Ten nejdůležitější faktor ale žádným číslem vyjádřit nejde – těšit se můžete na obrovské množství zážitků, radosti a novinek, třeba na závod štafet nebo téma duševního zdraví.

Poběžíte po historické dlažbě, po přírodní stezce u řeky, po rovném asfaltu ve městě, po kamenech, po písku, po trávě, po lesní cestě… ČEZ RunTour vás i ve své dvanácté sezoně zavede na zcela mimořádná místa, která jsou sama o sobě zárukou běžecké radosti. Co trasa, to jedinečný zážitek!

„Byli bychom rádi, kdyby si účastníci našich závodů odnesli tu radost a pohodu do svých domovů i do práce,“ říká Nikola Gunišová, ředitelka seriálu ČEZ RunTour. „Běh má tu úžasnou sílu, že neuzdravuje jen tělo, ale také mysl, proto bude tématem této sezony duševní zdraví. Každý závod bude mít své vlastní téma z této oblasti, například spánek, stravu, relax či spojení s přírodou.“

Problematika duševního zdraví se odrazila také na podobě finisherských medailí, barvách jednotlivých závodů i na vzhledu účastnických triček PUMA, které budou v uklidňujících pastelových tónech.

Jaká trať bude ta vaše?

V každém z osmi závodních měst si můžete vybrat mezi tratěmi na 3, 5 a 10 km. Klidně ale můžete absolvovat více startů během jediného dne! Česká olympionička a maratonkyně Tereza Hrochová takto například ovládla v Karlových Varech závody na pět i deset kilometrů.

Běžet mohou také děti. Připraveny pro ně budou na každém závodě starty na 500 a 1000 metrů. V cíli pak na ně bude čekat jejich vlastní finisherská medaile. Po doběhu si mohou užít spoustu radosti v dětském koutku LIDL, kde budou mít hlídání, zatímco vy budete na trati svého vlastního závodu.

Sdílená radost je dvojnásobná radost

S ČEZ RunTour je radost běžet. To víte. Nyní se ale o tuhle radost budete moci podělit se svými rodinnými příslušníky, kamarády nebo třeba s kolegy. Největší novinkou této sezony se totiž stávají závody štafet, které se uskuteční v rámci 10km běhu. Vybrat si přitom můžete ze dvou- nebo čtyřčlenné štafety.

Každý její člen si domů odnese vlastní startovní číslo, startovní balíček s dárky od partnerů i originální finisherskou medaili. Start se mu také započítá mezi závody nezbytné k zisku titulu RunTour Master pro věrné běžce. „Samozřejmě zachováváme také tandemové závody, kdy každý z účastníků běží celou trasu a jejich časy se sčítají,“ říká Nikola.

Na každém závodě se můžete těšit na bohaté zázemí se sprchami, masážemi, bohatým občerstvením LIDL, tejpováním, rytím na medaile a dalším servisem, který si užijete před startem i po doběhu.

Novinkou letošní sezony jsou také výběhy s Rozběháme Česko, které se budou v každém závodním městě konat dva a až tři týdny před startem. Více informací nejen o nich, ale především o jednotlivých závodech najdete na www.run-tour.cz, kde se můžete registrovat na všechny závody této sezony. Protože s ČEZ RunTour #JERADOSTBĚŽET

Kde bude radost běžet?

ČESKÉ BUDĚJOVICE – 25. března

Odstartujete z historického náměstí Přemysla Otakara II., odkud se vydáte na rovinatou trať vedoucí po cyklostezce podél Vltavy i malebnými uličkami jihočeské metropole.

KOPŘIVNICE – 15. dubna

Svou formu prověříte na jinak uzavřeném polygonu automobilky Tatra, kde jsou různé povrchy a terény pro testování slavných nákladních vozů.

BRNO – 13. května

Klid, harmonie, pohoda. Po závodě u Brněnské přehrady si můžete lehnout do trávy a nabírat síly u široké vodní hladiny.

ÚSTÍ NAD LABEM – 27. května

Z historického centra doběhnete podél Labe až pod skálu s ikonickým hradem Střekov.

OLOMOUC – 22. července

Čekají vás nádherné Smetanovy a Čechovy sady, které jsou oázou klidu i zárukou rychlých časů.

KARLOVY VARY – 23. září

Ohromí vás romantické kolonády, krásné lázeňské domy z 19. století i celé údolí říčky Teplé.

PRAHA – 7. října

Nejrychlejší trať. Nejoblíbenější závod. Největší počet účastníků. Závod v parku Ladronka je vrcholem celé sezony.

PARDUBICE – 21. října

Tohle je kros, jak má být! Poběžíte po dostihovém závodišti, kde se koná slavná Velká pardubická.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: