Jistebnický VH půlmaratón zve na svůj 8. ročník. Podpoří léčbu mladé lyžařky

Jistebnický VH půlmaratón zve na svůj 8. ročník. Podpoří léčbu mladé lyžařky

Celodenní sportovní akce pro celou rodinu se uskuteční letos poosmé v sobotu 19. května. Dopoledne budou soutěžit děti na olympiádě. Od 13 hodin pak začínají závody na 3,6, 10,21 a 42 km. I letos se připravuje kategorie štafet 4x 10,5 km.

Dopoledne fandí rodiče dětem, odpoledne děti rodičům

„Dopoledne fandí rodiče dětem, odpoledne děti rodičům, to je motto celého našeho sportovního dne,“ říká pořadatel Martin Otto. V 9 hodin odstartuje dětská olympiáda pro děti od 5 do 15 let, která loni zaznamenala na 100 účastníků. Od 13 hodiny pak začínají hlavní závody. Start hlavního závodu je ve sportovním areálu TJ Jistebník a dále vede po značené trase v krásné oblasti Jistebníku, Polanky nad Odrou a CHKO Poodří.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Účastníci přispějí na dobrou věc

Startovné v předprodeji je 200 korun a zahrnuje občerstvení na trati, polévku, nápoj po závodě, startovní číslo a pamětní medaili. V den závodu je pak o 50 korun dražší. „I letos tím účastníci přispějí 10 % na dobrou věc. Podpoříme aktivní léčbu mladé lyžařky a velké bojovnice Veroniky Fojtíkové z Rybí. Kolik to bude celkem, zjistíme až v den závodu,“ láká Martin Otto také na dobročinnou složku akce.

Maraton, půlmaraton a závod na 10 km nebo 3,6 km, které se konají v prostředí CHKO Poodří. Více inormací o Jistebnickém VH půlmaratonu najdete v termínovce.

Nebude chybět bohatý doprovodný program pro malé i velké

Jako doprovodný program bude připravena šestimetrová lezecká stěna, jízda na koni, vystoupení aeromodelářů, simulace zranění a ukázka jejich ošetření členy Záchranného týmu ČČK Ostrava a další. Sportovní odpoledne, které se uskuteční za každého počasí, završí večerní zábava ve sportovním areálu. Pro závodníky budou k dispozici sprchy a šatny a pro zájemce také možnost ubytování či přespání ve vlastní stanu.

Poprvé se někteří účastníci dopraví k závodu letecky s přistáním v nedalekém Mošnově. Celý sportovní den pořádá spolek Jistebník v pohybu a dětská olympiáda se koná ve spolupráci s profesorya studenty střední školy Prof. Zdenka Matějčka z Ostravy – Poruby.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: