Jmenuji se Slůně, Keltské slůně aneb jak se plní běžcův sen

Jmenuji se Slůně, Keltské slůně aneb jak se plní běžcův sen

„Budu organizovat závod“ pravil manžel Petr zvesela větou oznamovací. Ne, nebyla jsem překvapená. Věděla jsem, že to jednoho dne přijde. On totiž můj muž je velmi činorodý tvor. Uspořádat běžecký závod byl jeho snem a ten se nyní pomalu plní.

Na počátku všeho byla vášeň k běhu dvou úplně cizích lidí, milovníků trailů, Petra a Marka. Poprvé se potkali před několika lety (jak jinak než) na závodě. Dali se do řeči, neboť závodní strasti zúčastněné spojují a vzájemná podpora běžců je jedním z kouzel dlouhých tratí. Postupně se z nich stali přátelé. Marek, coby organizátor Pražského Kelta, ocenil podanou pomocnou ruku ze strany Petra, a tak se z nás na podzim roku 2021 (přiznávám, ze mě spíš nedobrovolně, neboť bylo nutné vstávat ve 2:00 ráno) stali dobrovolníci na občerstvovací stanici v Holyni na 60. km výše jmenovaného závodu. A protože mě můj manžel tuze miluje, další rok jsme si to zopakovali – tentokrát navíc v dešti 😊

Jak čas plynul a přátelství obou běžců trvalo, sílila v nich společná myšlenka na „malého Kelta“. Na trailový závod v okolí Prahy, který by byl stejně atraktivní jako Kelt, ale kratší a severněji orientovaný. Slovo dalo slovo a začala se vymýšlet a postupně i rýsovat trasa. Jak závod pojmenovat, aby budil zájem a zvědavost zároveň? Padaly názvy jako „Severák“ a jiné chlapácké návrhy. Rozhodl však jediný pohled do mapy, kdy se z horní části trasované cesty „vyloupl“ (s trochou fantazie) slon, jehož zdvižený chobot svírá v severní části trasy Vltavu. A protože závod propojuje místa, kde měli svá hradiště naši pra-pra-pra … předci, bylo jasno – Keltské Slůně.      

Trasa závodu je důsledně promyšlená tak, aby běžcům představila to nejlepší, co daná lokalita nabízí. Výživné kopce i mírnější kopečky, hravé seběhy v terénu, příjemné rovinky podél Vltavy a kouzelné výhledy do okolí. Závod se poběží 1.4.2023 a registrace jsou otevřené do 22. března. Délka trasy je 59 km s převýšením 1271 metrů. Start i cíl bude v základní škole na Praze 6, takže kvalitní zázemí je tímto zajištěno. Další informace jsou uvedeny na webových stránkách.

Nejedná se o komerční závod se sponzory a marketingovými partnery. Jde o akci pořádanou dvěma běžeckými nadšenci (za podpory jejich manželek a přátel), kteří do toho dávají neuvěřitelné množství času, úsilí, energie a tím vlastně i kus sami sebe. Držím proto pěsti, aby se běžcův sen o uspořádání závodu naplnil!    

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: