Juniorské Mistrovství světa ve skyrunningu – Češi nezklamali

Juniorské Mistrovství světa ve skyrunningu – Češi nezklamali

Český tým se již potřetí v řadě zúčastnil Youth World Skyrunning Champs, tentokrát v Andoře. Česká juniorská reprezentace, tedy kategorie do 23 let, opět nezklamala a přivezla domů několik medailí.

Česká republika si již tradičně přivezla jeden z nejpočetnějších týmů. Z celkově 15 zúčastněných zemí 9 z nich dosáhlo na medaili. Čeští junioři v celkovém hodnocení skončili na velmi pěkném 5. místě! Pokračují tak v úspěšné tradici českých týmů a potvrzují, že i u nás se dá natrénovat na závody ve velehorách. Za sebou naši reprezentanti nechali i velmi slibné týmy z USA, Francie, Japonska nebo Portugalska.

Prohlédněte si také další fotografie k článku…

Zcela suverénně závod ovládli Španělé následovaní dalším vrchařským velikánem, Itálií. Třetí Švýcarsko a čtvrtá Andorra získaly sice menší počet medailí než ČR, ale oba týmy dosáhly na zlato, čímž se posunuly před nás. I tak se může Česká republika pyšnit 4 medailemi, dvěma stříbrnými a dvěma bronzovými.

V pátek proběhl závod Vertical Kilometer, kde Bára Cichá vybojovala bronz, Eva Žáčková a Katka Argalášová obsadily obě krásné čtvrté místo s minimální ztrátou na podium. V kategorii juniorů byla o poznání větší konkurence, přesto jsme měli v top 10 hned tři reprezentanty, 7. Tomáše Hunčovského, 8. Davida Nováka a 9. Matyáše Urbana.

TIP: Přečtěte si také zážitky z MS v Andoře medailové Evy Žáčkové, která byla v celkovém součtu disciplín 3.

Po sobotním odpočinku následoval v neděli ráno start hlavní kategorie MS ve skyrace. Z Čechů nejlépe doběhla Katka Argalášová, která si doběhla pro stříbro a navíc svým pořadím předběhla první a druhou v pořadí z VK, čímž se posunula v celkovém hodnocení a odnesla si tak stříbrnou medaili i za kombinaci.

Těžce vydřenou medaili dostala také Eva Žáčková, která i se sedřenými puchýři dosáhla v kombinaci na bronz. Z kluků ve sky obsadili v Youth A 6. místo Matyáš Urban, v Youth B 7. místo David Novák a 10. Ondra Jílek. V U23 se oba reprezentanti, 7. Tomáš Křivohlávek a 9. Tomáš Hunčovský, dostali do top 10.

O průběhu MS juniorů ve skyrunningu si můžete přečíst také v článku od předsedy České skyrunningové asociace, Sama Straky.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: