Karlovarský půlmaraton slibuje útok na rekord závodu

Karlovarský půlmaraton slibuje útok na rekord závodu

V sobotu 20. května v 17:30 hodin odstartuje v našem největším lázeňském městě Karlových Varech, nejmladší se série seriálu RunCzech, Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary. Již popáté se postaví na start nejen nejlepší běžecká zahraniční esa, ale i česká elita vytrvaleckých závodníků.

Závod, který se pyšní již druhým rokem zlatou známkou kvality IAAF, a jehož startovní pole čítá skoro 4 000 závodníků, má své osobité kouzlo právě v tom, že všichni zúčastnění se proběhnou těmi nejkrásnějšími místy tohoto lázeňského města. Startuje se tradičně na nábřeží Osvobození, za dohledu známého festivalového hotelu THERMAL a postupně přes místní kolonády, okolo hotelu PUPP a dostihového hřiště se závodníci dostanou do cíle, opět na nábřeží Osvobození.

Jedná se o další z oblíbených městských půlmaratonů ze seriálu RunCzech, který vede nádherným lázeňským městem Karlovy Vary. Více informací o Mattoni 1/2maratonu Karlovy Vary najdete v termínovce.

Favority hledejte z řad afrických elitních běžců a běžkyň

Tak jako každým rokem, tak i letos je pro elitní běžce a běžkyně největší motivací či výzvou překonání traťových rekordů z minulých ročníků. Nejinak tomu bude i letos, čemuž právě odpovídá velmi kvalitní startovní pole právě afrických běžců.

V kategorii mužů se na startovní čáru postaví hned pět atletů, jejichž osobní výkon je lepší, než je samotný rekord závodu 1:01:01 hodin. Pokoření této hranice je i hlavním cílem letošního ročníku. Mezi největší favority závodu, kteří se pokusí o překonání této hranice, patří zejména Keňané Shadrack Kimining a Mark Korir, Maročan Moussab Hadout nebo Eritrejec Dawit Weldesilasie.

Neméně kvalitní zastoupení bude mít i ženské pole závodu. I zde se očekává nesmírně dramatický, zvláště keňsko-etiopský souboj, kdy dvě největší favoritky, Mercy KibarusSutume Asefa, pocházejí právě z těchto dvou zemí. Obě tyto hlavní favoritky už v letošním roce běžely rychleji, než je samotný rekord, takže se máme opravdu na co těšit.

Z Čechů na startu Jirka Homoláč a duo nestárnoucích veteránek

Z českých závodníků se v Karlových Varech představí naše současná jednička mezi půlmaratonci, Jirka Homoláč. Ten po zlepšení osobního rekordu na půlmaratonu v Praze, vynechal pražský maraton, a tudíž ve Varech se bude chtít ukázat opět v tom nejlepším světle. Asi jeho největším sokem mu bude také český reprezentant Robert Míč, který svůj skalp jistě nedá zadarmo.

Mezi českými ženami se největší pozornost dá očekávat od souboje dvou nestárnoucích stálic našeho vytrvaleckého nebe, a to sokolovskou Irenou Sekyrovou a olomouckou Petrou Kamínkovou. Obě dvě tyto naše výtečné závodnice svedly mezi sebou nejednu krásnou bitvu a totéž se dá očekávat i nyní, právě při půlmaratonu v Karlových Varech.

Čeká se tradiční bouřlivá lázeňská atmosféra

Jako pokaždé, tak i letos, při již 5. ročníku karlovarského závodu, se dá očekávat bouřlivá atmosféra plná mohutného povzbuzování nejen elitních závodníků. Nejvíce slůvek podpory vždy dostanou ti, pro které je běh zábavou, hrou, relaxací, a kteří tvoří vždy skoro 90 % startovního pole a možná i více. Ve Varech totiž diváci dokáží ocenit jak špičkové výkony, tak i třeba toho posledního běžce, který doběhne do cíle.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: