Kateřinický trail také letos pro běžce připravil zajímavé novinky

Kateřinický trail také letos pro běžce připravil zajímavé novinky

Osmý ročník Kateřinického trailu se uskuteční v neděli 13. října v Kateřinicích u Příbora na Novojičínsku. Pro letošní rok připravili organizátoři pro závodníky mnoho novinek – např. prodloužené tratě, nové běžecké a věkové kategorie, ale i
změněný profil běžecké tratě.

Závod je rozdělený celkem do 17 kategorií podle věku a délky běžecké tratě

Pro děti jsou k dispozici tratě na 600 nebo 1 200 metrů, u tratí pro dospělé – ženy i muže – došlo od letošního roku k jejich prodloužení na 6 000 a 12 000 metrů. Nově letos přibyla kategorie Ty & já (smíšené dvojice) na 12 000 metrů a Štafeta pro dva dospělé a dvě děti na 4x 600 metrů. Pro rozdělení do věkových kategorií je rozhodující věk účastníka v den závodu.

Novinkou je štafeta v kombinaci dospělí a děti

„Maximálně se snažíme o podporu a vytváření návyku ke zdravému pohybu celých rodin a navíc v malebné přírodě. A i ze strany účastníků našeho trailu jsme měli v tomto směru pozitivní ohlasy. To byl také jeden z důvodů, proč jsme nově zavedli kategorii štafeta v kombinaci dospělí a děti – tedy aby spolu mohly závodit celé rodiny,“ vysvětluje za organizátory Kateřinického trailu jeho ředitel Zdeněk Borkovec, který se také sám závodů každoročně aktivně účastní, a pokračuje:

Každoročně účastníků trailu přibývá

„Osobně za malé vítězství a úspěch považuji už samotný fakt, že se závodníci nejen do závodu přihlásí, ale opravdu se ho i zúčastní. Máme obrovskou radost z toho, že každoročně účastníků trailu přibývá. A ještě víc nás těší, že postupně se do trailu zapojuje stále více členů rodiny, což je pro nás nejlepší vysvědčení,“ říká za Kateřinický trail Zdeněk Borkovec.

Letos se účastníci mohou těšit na změněný profil tratě

I letos jsou pro běžce připraveny tratě po zpevněných i polních cestách, lesem a různorodým terénem – v letošním roce se přitom mohou těšit na změněný profil tratě. Ti nejlepší účastníci budou již tradičně oceněni diplomy a zajímavými věcnými cenami, vítěz hlavního závodu pak i finanční odměnou. Pro nejmenší závodníky je připravena sladká odměna a řetízkový kolotoč, nejšikovnější malí závodníci získají na památku za své sportovní výkony diplomy a medaile.

Organizátoři trailu nezapomínají ani na komfortní zázemí pro závodníky

Samozřejmostí je parkování zdarma v blízkosti startu závodu, elektronická časomíra, časy závodníků přímo do jejich mobilu formou SMS zprávy, elektronická registrace, možnost platit kartou, startovní čísla se jmény účastníků a integrovaným čipem bez nutnosti vracet se či velkoplošné stany pro případ nepříznivého počasí.

„Pro všechny závodníky je před, během i po závodu zajištěno občerstvení a pitný režim zdarma, pro běžce hlavního závodu bude k dispozici také výborný ovocný raut pro okamžité doplnění energie. Nejen závodníci, ale i fanoušci, kteří je přijdou podpořit, se mohou těšit na domácí koláče, zákusky, ale i jiné dobroty a občerstvení, které budou na místě k zakoupení. Závod se uskuteční za každého počasí,“ upozorňuje na závěr za organizátory trailu Zdeněk Borkovec s tím, že jak závodníci, tak diváci a fanoušci jsou k účasti srdečně zváni!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: