Kilpi Trail Running Cup odstartuje o víkendu závodem Trail Ostrava

Kilpi Trail Running Cup odstartuje o víkendu závodem Trail Ostrava

V sobotu 30. dubna se v Ostravě bude konat běžecký závod Trail Ostrava. Odstartuje tak staronová série Kilpi Trail Running Cup. Na startu se očekává silná konkurence beskydských běžců.

Již tuto sobotu 30. dubna uslyšíme první výstřel ze startovní pistole, který odstaruje jak závod Trail Ostrava, tak i celou sérii Kilpi Trail Running Cup. Velmi zajímavá trať provede závodníky centrem Slezské Ostravy, kolem Slezskoostravského hradu až na Haldu Ema (324 m), která je vyhlášená svým teplým klimatem a přítomností některých subtropických rostlin.

Celková délka tratě je 11 km s pozitivním převýšením 550 metrů. Pro méně zdatné je připravena i poloviční trať o délce 5500 metrů nebo štafeta pro dvojice. Nebudou chybět ani závody pro nejmenší a bohatý doprovodný program.

Startovní listina bude velmi nabitá. Uvidíme například mladého, ale velmi rychlého Tomáše Lichého, stávajícího mistra ČR ve skyrunningu nebo Honzu Zemaníka. Toho sice známe spíše z delších distancí, určitě ale i zde bude promlouvat do celkového pořadí. Tomáš Maceček, mistr ČR v běhu do schodů a milovník horských běhů, to klukům určitě ale také nedá zadarmo.

Více informací a propozice závodu najdete na webových stránkách závodu www.ktrc.cz nebo přímo v termínovce.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: