Královský maraton v Písku ovládli Michal Vaněček a Gabriela Tomášová + FOTKY ZÁVODNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

V pořadí již 3. ročník Královského maratonu se konal v sobotu 1. října v Písku, jehož součástí bylo i Mistrovství České republiky veteránů právě na této trati. Navíc pořadatelé přidali i závod v ½ maratonu a ¼ maratonu. Celkově se všech závodů zúčastnilo přes 300 běžců a běžkyň z celé naší vlasti.

Veteráni podali výborné výkony

Nejvíce pozornosti bylo samozřejmě věnováno maratonu, kde se rozdávaly navíc medaile ve všech veteránských kategoriích (od 35 let) v rámci MČR veteránů, a to jak mezi muži, tak i ženami. Počasí tradičně v Písku přálo. Slunečno, teplota 22°C, bezvětří není sice ideální, ale nutno dodat, že všichni bez rozdílu se s tím dobře vyrovnali a výsledné časy vypovídají o kvalitním závodě.

Pořadatelé postavili start a cíl u nejstaršího kamenného mostu v Čechách, který se navíc několikrát přebíhal, což bylo velké zpestření pro samotné běžce i diváky, kterých podél trati bylo nebývale mnoho a skvěle fandících.

Královský maraton v písku se letos konal jako Mistrovství ČR veteránů, kromě maratonu byl na programu půlmaraton a čtvrtmaraton. Více informací o Královském maratonu v Písku najdete v termínovce.

Mezi muži si nakonec pro celkové vítězství doběhl Michal Vaněček ve vynikajícím čase 2:58:07 hodin. I druhý v pořadí Jan Juráš se dostal pod hranici tří hodin (2:59:13). Třetí po kamenném mostě doběhl Michal Sochor za 3:07:20 hodin.

V ženské kategorii se zase velmi dobrým časem, a tím pádem i vítězstvím, prezentovala Gabriela Tomášová. Její čas 3:50:40 hodin je vzhledem k věku a počasí výtečný čas. Druhé místo patří Petře Kincové (4:03:24) a třetí místo obsadila Šárka Hýsková (4:11:20).

Za velkou zmínku stojí i to, že maratonského závodu mužů se zúčastnili i dva „osmdesátiletí“ běžci, a to Jaroslav Gaman z Havířova a Jiří Pejpal z Prahy. Oba se navíc vešli do limitu závodu a doběhli v čase těsně pod 6 hodin. Klobouk dolů.

Hezké souboje byly k vidění i na tratích ½ maratonu a ¼ maratonu

Vložené závody na ostatních tratích měly také dobrou úroveň a i časy odpovídají kvalitě závodu. Na půlmaratonu byl v mužích nejrychlejší Martin Korous (1:23:15) a mezi ženami proběhla první cílovou metou Nela Kuffnerová (1:27:17).

Čtvrtmaratonskou trať zvládl nejlépe Vojtěch Vacek za 39:48 minut. V ženách dominovala Alice Piklová za skvělý čas 44:47 minut.

Úroveň závodů v Písku na kvalitní úrovni

Třetí ročník Královského maratonu v Písku měl velmi dobrou úroveň. Pořadatelé připravili velmi hezkou trať v okolí nejstaršího kamenného mostu, podél řeky Otavy a krátce i historickou částí, jinak moc hezkého, města Písku. Jistě by se našly i drobné nedostatky, přesto pořadatelům patří dík za vše, co pro tento závod udělali. Za rok opět v Písku.