Křížová desítka: Rychlý závod s unikátní tratí ve tvaru kříže

Křížová desítka: Rychlý závod s unikátní tratí ve tvaru kříže

V sobotu 1.4.2017 proběhne v Hradci Králové již 5. ročník tradiční sportovní akce pro celou rodinu s názvem Křížová desítka. Jedná se o běžecký závod, kde se na startu potkávají elitní běžci s širokou veřejností.

Závod láká běžce především unikátní tratí ve tvaru kříže

Centrum závodu je opět umístěno u Lesního hřbitova v Malšovicích. Běžecký program pro děti i dospělé vyvrcholí ve 12:30 hlavním závodem na 10 km, který láká účastníky zejména na unikátní trať ve tvaru kříže s asfaltovým povrchem a rovinatým profilem.

Jedná se o závod dlouhý 10 km nebo 5 km, který vede nádherným prostředním městkých lesů v Hradci Králové. Více informací o Křížové desítce najdete v termínovce.

Pro ty, co by se chtěli hlavního závodu také účastnit a netroufnou si na celou desítku je připravena poloviční distance. „Jedná se o ideální start na začátek běžecké sezóny. Pro účastníky je připravena rychlá trasa uprostřed jarní přírody a v rámci programu si každý najde své. Očekáváme opět přibližně 500 běžců všech věkových kategorií“, přibližuje Roman Šinkovský, ředitel pořádající organizace Sportvisio.

Nebude chybět sportovní den pro celou rodinu

Kontinuálně bude probíhat sportovní den pro celou rodinu s názvem Hradec na nohou. Novinkou je vložený závod koloběžek, které si budou moci účastníci zapůjčit na místě. Nad akcí převzal záštitu primátor města Hradec Králové MUDr. Zdeněk Fink a hejtman Královéhradeckého kraje PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D. Pro účastníky je v cíli připraveno bohaté občerstvení a hodnotné ceny pro nejlepší. Podrobné informace k závodu jsou na www.sportvisio.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: