Krkonošský survival 2018: MČR v zimním přírodním víceboji se startem na novém místě

Krkonošský survival 2018: MČR v zimním přírodním víceboji se startem na novém místě

Pokud budete chtít po letošní zimní přípravě vyzkoušet svoji kondici, poznamenejte si do kalendáře 16. března 2018, kdy se koná Krkonošský survival, který je zároveň Mistrovstvím ČR v zimním přírodním víceboji a jedná se o závod tříčlenných týmů.

Jako vždy budete mít za úkol sbírat body za návštěvu míst v terénu a za plnění doplňkových disciplín, jako např. několik kilometrů na běžkách na čas, časovka do vrchu, brod řeky, lezení, překonávání přírodních překážek apod. Jako vždy na to budete mít 20 hodin. A jako vždy odstartujete dvě hodiny před půlnocí z místa, kam vás orgové odvezou od horské chaty Kara, kde je cíl.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Tradičně bude start na novém místě

Minulé ročníky začínaly třeba u dělostřelecké pevnosti Stachelberg, v Jizerských horách, nebo na Pomezních boudách. Tento Krkonošský survival odstartuje mimo území národního parku, na zatím nezveřejněném místě. A troufáme si tvrdit, že alespoň začátek bude pro většinu nejen pravidelných účastníků v novém prostředí. Zatím „se ví“ jen to, že místo startu má silného Genia loci.

Jedná se o náročný survival trojic na 20hod, který lze absolvovat na běžkách, sněžnicích, pěšky. Více informací o Krkonošském suvivalu najdete v termínovce. Také si můžete přečít reportáž z loňského ročníku.

Závod je založen na scorelaufovém principu

Základní charakteristikou závodu je fakt, že se jedná o scorelaufový princip. To znamená, že trasa není předem dána a každý tým si volí vlastní postup mezi kontrolami. Stejně tak, které z nich vynechá a v jakém pořadí je navštíví. A tradiční je i tzv. bejkárna (pana ředitele), což je disciplína na čas, kdy je třeba přebrodit řeku a vystoupat náročným, místy víceméně neprůchozím svahem s téměř lezeckými pasážemi.

Závodu se účastní jak česká špička v Adventure Race, tak i hobbíci

Často jsou mezi nimi i ti, co si přijedou teprve vyzkoušet, zda „něco“ takového zvládnou. Těm stačí ujít za 20 hodin alespoň 70km. S tou podmínkou. že minimálně jeden z týmu by měl zvládat práci s mapou. Vložené disciplíny nejsou povinné, jejich nesplněním pouze přicházíte o body.

Základní startovné platí do 5. ledna. Takže už je pomalu čas shánět parťáky. Ve startovném 980Kč/os. je také jízdenka busem na start, večeře po závodě a tričko ze závodu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: