Krkonošský survival, Mistrovství ČR v zimním přírodním víceboji, startuje již v pátek 13. března!

Krkonošský survival, Mistrovství ČR v zimním přírodním víceboji, startuje již v pátek 13. března!

V pátek 13. března startuje Krkonošský survival, již devátý ročník zimního přírodního víceboje. Jedná se o 20-ti hodinový scorelauf tříčlenných týmů nádhernou přírodou:-)

Lidí, které baví pohyb v přírodě, je stále ještě mnoho a často jim nevadí ani náročnější podmínky. Občas by si chtěli vyzkoušet poměřit své síly s ostatními. Ale mají obavy, že při srovnání s těmi (nej)lepšími zůstanou někde daleko vzadu. A třeba pocit, že docházejí do cíle, když už je centrum závodu témeř zbaleno, jim taky na motivaci nepřidává. Možná si to ale jen myslí. A díky své obavě ani nezjistí, že jsou mnohem lepší, nez na co se odhadují. 

Jedná se o scorelauf a závod trojic

Při zmínce o závodě Krkonošský survival a prohlédnutí fotek, například z brodu řeky Jizery, někteří úvahy o účasti v něm zavrhují. Což ale není třeba. Závod sice trvá 20 hodin, ale protože se jedná o scorelauf, do cíle účastníci mohou přijít ve stejnou dobu, jako vítězové. Scorelauf znamená, že máte dané kontroly v mapě, a sami si vybíráte, které z nich vynecháte či v jakém pořadí je navštívíte.

Krkonošský survival je závod trojic. Takže se nemusíte bát, že se ztratíte a zůstanete uprostřed noci někde sami v lese. Protože budete minimálně tři. 

Na programu jsou i běžky

Pokud to okolnosti dovolí, několik kilometrů závodníci ujedou na běžkách. Sice nemusí, ale připraví se tak o cenné body a též o pocit, že absolvovali “celý” survival.

Na běžkách

Jako každý rok se bude startovat v pátek, tentokrát 13.3. ve 22:00. Závodníci odjedou přistavenými autobusy od prezentace v cíli na horské chatě Kara. První disciplínu bude možné začít mezi 6:30 a 9:00. Těm, kteří půjdou na pohodu a nebudou se chtít uštvat ještě v noci, tak bude stačit uběhnout (nebo spíše ujít) necelých 35 km za téměř 10 hodin.

Ani letos nebude chybět královská disciplína „Bejkárna“

Královskou disciplínu “Bejkárna” pak bude možné absolvovat od 7:30 do 10:30. Přičemž nejkratší cesta k ní bude dalších 5 km, zatímco posbírat nějaké body navíc bude znamenat ještě ujít dalších 2,5 km. Bejkárna znamená na čas přebrodit řeku a následně překonat prudký svah nad řekou včetně dalších překážek.

Bejkárna

Odtud pak cesta povede k disciplíně “orienťák”. Otevřené mezi 10. a 13. hodinou, s nejkratší cestou od Bejkárny k ní trvající asi 2 hodiny. Ta delší cesta s nejvíce posbíranými body měří 13 km. Následuje nedlouhý přesun k běžkám (budou na start disciplíny dopraveny). Hodnotit se potom bude úsek zdolaný na lyžích na čas o délce 9 km. Poté si týmy budou moci vybrat, zda pojedou nejkratší cestou k cíli (vzdálenému 12km), nebo zvládnou více než dalších 20 km na běžkách (plus zmíněných 12km). Kolem Kary pak budou pak ještě další kontroly nabízející body navíc.

Účastníci si vždy najdou svoji variantu trasy

Z tohoto asi tušíte, že ať už chcete jít pomalým tempem s častými zastávkami na odpočinek či občerstvení, nebo máte v plánu dřít na maximum celý závod, vždycky si najdete svoji variantu trasy. Každá trojice bude mít s sebou GPS tracker, takže kamarádi a známí budou moci své favority pravidelně sledovat, jak si vedou.

Než Krkonošský survival 2020 (letos 9. ročník) začne, můžete si zatím tipnout místo jeho startu a také popřemýšlet, které dva(ě) kamarád(k)y se pokusíte přemluvit ke společné účasti. Opravdu k tomu nepotřebujete mít marathon zaběhnutý pod 3 hodiny. Stejně vám to nemusí stačit, protože pohyb v zimním terénu se se silnicí nedá srovnat. 

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: