Krkonošský survival se blíží, nezmeškejte lhůtu pro základní startovné!

Krkonošský survival se blíží, nezmeškejte lhůtu pro základní startovné!

V pátek 25. března v deset večer odstartuje již klasický otvírák survivalové sezóny Krkonošský survival – 20hodinový závod trojic v zimních Krkonoších. Letos již popáté.

K dispozici jsou pouze mapy bez turistického značení a GPS je zakázána

Tentokrát Krkonošský survival začíná v Jizerských horách, kam účastníci přejedou autobusy po předchozí prezentaci v cíli, který je na horské chatě Kara. Po tradičním prologu, který slouží k rozptýlení startovního pole, se tříčlenné týmy vydají zpět ke Kaře. Cestou „sbírají“ kontroly různě bodově ohodnoceny. Žádná není povinná. Navštívit všechny bývá v tomto závodě nemožné, takže je třeba pečlivě nastudovat mapu a odhadnout ideální trasu.

To všechno s ohledem na fyzickou kondici a schopnost navigace v neznámém terénu. Tuto pomyslnou ideální trasu ale závodníci stejně v průběhu závodu mění. Podle toho, jestli jsou rychlejší (nebo pomalejší), než původně plánovali. Velkou roli hraje i doplňování energie. Je třeba se rozhodnout, zda všechny tekutiny a jídlo potřebné pro závod nést od začátku s sebou, nebo jestli se tým bude zdržovat nákupy cestou. Pokud vůbec bude mít smysl volit trasu přes „civilizaci“.

Stanoviště mají rozdílná bodová ohodnocení. Tím je volba trasy o to obtížnější.

Body lze ale získat nejen za stanoviště. Na účastníky čekají i doplňkové disciplíny. I příští ročník zpestří trasu brod řeky a následující výběh těžkým terénem. Tentokrát na jiném místě, než v posledních dvou letech. Bude také časovka do vrchu, nebo přírodní překážková dráha. A pokud nebude v březnu počasí ještě teplejší než minulý rok, na programu bude také nově vložený zhruba 20km úsek na běžkách. Pravděpodobně nepovinný, ale bez bodů za něj nebude šance na vítězství. Krom výše zmíněného se můžete se těšit i na další zpestření.

Lhůta pro zaplacení základního startovného je 10.1.2016. Je tedy nejvyšší čas domluvit si parťáky do týmu a vyplnit přihlášku. Pokud se tedy chcete zúčastnit náročného, exkluzivního závodu, při kterém poměříte síly s nejlepšími ve svém oboru, máte možnost. CHKO Jizerské hory, Lesy ČR a Krnap povolili účast 55 týmů. Větší počet možný není.

Kromě zkušeností, zdatnosti a umění pohybu v drsných podmínkách zimních hor budete smět využít jen sněžnice a běžky. V minulosti už byla vichřice, husté sněžení, mráz, nebo také rozkvetlé louky. Nechte se překvapit, jak to bude vypadat roce 2016.

Pokud zvládnete 60-70km v terénu (a na 20hod to není zas tak moc), není třeba mít z Krkonošského survivalu strach. Vítězové mohou mít klidně i dvakrát tolik, ale protože závod má časový limit, popovídat o průběhu závodu si budete moci i s vítězi. Ti totiž dorazí do cíle ve stejnou dobu jako většina ostatních. Pozávodní večírek si tak můžete užít celý.

Propozice zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: