KTRC Trail Ostrava 2018: Domácí nadvláda končí, ostravský kahan zasvítí zásluhou Ondry Fejfara do Krkonoš!

KTRC Trail Ostrava 2018: Domácí nadvláda končí, ostravský kahan zasvítí zásluhou Ondry Fejfara do Krkonoš!

Přijel, viděl, zvítězil. Ondřej Fejfar (Inov8 team), jeden z nejlepších domácích horských běžců, si osladil premiéru 28. dubna v Trailu Ostrava, úvodního podniku letošního Kilpi Trail Running Cupu.

Podkrkonošský chlapík tak přerušil tříletou vládu domácích (nejdřív Brňan Olejníček, pak Lichý, Bitala). Aspoň pozici královny si podruhé vydobyla zdejší Andrea Krstevová (Lightbike Running team).

Podívejte se na další fotografie k článku…

Letos bylo rekordní sucho

Loni se běželo krátce po záplavách řeky Ostravice, letos bylo rekordní sucho, z haldy Ema se pěkně kouřilo i v 23 stupních. V důsledku dostavby domů v Moravské Ostravě se malinko měnila trať, protáhla se o stometrový kopeček, a tak není divu, že většině borců se po roce pohoršily časy. Ostatně i Fejfar běžel nynějších 10,7 km déle (41:16) než loňský vítěz Bitala (40:13).

Jedná se o městský trail, který vede přes zajímává místa v Ostravě. Více informací o KTRC TRAIL Ostrava najdete v termínovce.

„Zpočátku mi to nechutnalo, ale ve druhé části jsem se po členitějších úsecích rozběhl,“ hlásil Fejfar, který po týdenní přípravě v Ostravici v Beskydech míří na TransGranCanaria skyrace. A hlavně na letní mistrovství světa v horském běhu do Krkonoš!

Trať je pestrá, pořád se něco děje

„Jak mi utekl, nechal jsem ho a mírnil jsem se. Ale trať se mi pořád moc líbí, je pestrá, pořád se něco děje,“ doplnil Petr Muras. Člen týmu MK Sietl Ostrava, který trénuje i s pražským Kerteamem, si oproti loňsku polepšil ze šestého místa o dvě minuty. A teď se chystá na pražský maraton příští neděli, rád by ho zvládl okolo 2:45.

Třetí skončil slovenský běžec Ivan Mudroň, který si pochvaloval celý závodní servis: „Skvělé zázemí, program okolo, moc se mi to líbilo. U nás je také hodně závodů, ale nemají takové zajištění okolo.“

Čtvrtý pak skončil nováček, bývalý cyklista a biker, Petr Hvolka. „Přes zimu jsem začal běhat a začalo mě to strašně bavit, měním zaměření. Na biku jsem jezdil a ani nevěděl kudy, teď si člověk zažije mnohem víc tu krajinu a atmosféru,“ ocenil.

A (nejen) pořadatele potěšil i návrat zkušených matadorů, kteří loni chyběli vinou zranění či nemocí, a teď se znovu představili ve skvělé formě jako Miroslav Nemšák nebo Zdeněk Beck. A „domácí“ Kilpi team zaznamenal sedmé místo zásluhou Aloise Kuny. Zato chyběl tvůrce původní trati Tomáš Maceček.

V ženách kralovala Andrea Krstevová

Mezi ženami zvítězila po roční pauze Andrea Krstevová. „Běželo se mi pěkně, i když jsem většinu trati absolvovala sama,“ říkala. Trať si oblíbila natolik, že chystá přímo na ní společné tréninky pro možné další uchazeče o start v příštím roce. Druhá skončila Hanka Přádková a třetí loňská vítězka Radka Faltusová (pomalejší o dvě minuty).

Čtvrtého ročníku Trailu Ostrava s dokonalým zázemím v Nové Karolíně/Trojhalí seúčastnily téměř tři stovky běžců všech kategorií, letos znovu i dětí. Doprovodnou pětku (bez kopců) vyhráli Zbyněk Škuca a Veronika Tkáčová.

Za měsíc (27. 5.) pokračuje KTRC druhým městským trailem v Praze na Petříně natratích 10/5 km, pak se vydá ho hor. Jako první čeká Dolní Morava a Králický Sněžník.

Výsledky

Muži 10,7 km

1. Ondřej Fejfar  41:16

2. Petr Muras  43:18

3. Ivan Mudroň  44:23

Ženy 10,7 km

1. Andrea Krstevová  52:08

2. Hanka Přádková  55:03

3. Radka Faltusová  55:54

Muži 5 km

1. Zbyněk Škuca  20:30

2. Pavel Drahošan  25:14

3. Dominik Mutl  25:24

Ženy 5 km

1. Veronika Tkáčová  27:16

2. Petra Vašková  29:32

3. Karin Kalců  30:06

Celkové výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: