La Sportiva Prague Park Race v Prokopském údolí opět nabídne nádherné trailové tratě!

La Sportiva Prague Park Race v Prokopském údolí opět nabídne nádherné trailové tratě!

Čtvrtý ročník La Sportiva Prague Park Race v pražském Prokopském údolí se běží už 26. října. Trailová trasa malebným údolím v dosahu MHD i vlaku láká všechny, kteří si chtějí vychutnat podzimní barvy a výhledy na skalnaté údolí.

Stejně jako v minulých ročnících čekají na závodníky dvě trasy

Delší, čtrnáctikilometrová, vede až do Dalejského údolí. Ovšem i na kratší, osmikilometrové trase, se závodníci rozhodně nudit nebudou. Výhledy od hradiště Butovice nebo pasáž kolem kouzelného Jezírka jsou velkými lákadly obou tras.

Závodníci si užijí úchvatný pohled na celé Prokopské údolí

Trasa hned po startu stoupá, ale už na druhém kilometru čeká závodníky úchvatný pohled na celé Prokopské údolí. Za polovinou závodu trasa sestoupí přímo do údolí, kde závodníci budou míjet mohutné skály a lomy, které vznikly těžbou vápence v minulém století. Dále přeběhnou můstek u Holyňského nádraží a podél železnice se dostanou do Klukovic, kde vystoupají na protější svah „Prokopáku“. V závěru vede trasa kolem tajemného vojenského prostoru a především k Jezírku – malebné ikoně Prokopského údolí. A kdo správně rozložil síly, může si vychutnat i závěrečný výběh do cíle.

Zázemí najdou závodníci opět v Restauraci na Cvičišti. Vše potřebné včetně stanů na převlékání či úschovny leží v příjemném areálu izolovaném od rušné Prahy. Po doběhu se všichni mohou již tradičně těšit na cílové medaile a bohatou tombolu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: