Lednice přilákala 1456 běžců. Dlouhá trasa se stala kořistí pro Marcelu Rambovou a Jana Dufka + FOTKY ÚČASTNÍKŮ KE STAŽENÍ

Lednice přilákala 1456 běžců. Dlouhá trasa se stala kořistí pro Marcelu Rambovou a Jana Dufka + FOTKY ÚČASTNÍKŮ KE STAŽENÍ

Skvělá trať, překrásné památky, teplé počasí. Takový byl první závod seriálu Běhej lesy, který odstartoval v jihomoravské Lednici. Na běžce čekaly tratě na 21 a 11 km a dětské závody na 500, respektive 1000 metrů. Celkem se jich na startu sešlo 1456!

Prostředí jako z pohádky a letos ještě obzvlášť

Oproti loňskému ročníku se závodníci proběhli přímo rozkvetlou zahradou Státního zámku Lednice a zbytek trasy si zaběhli v opačném směru. Nejprve vběli na trať malí závodníci v závodech Dr.Maxe. Ti nejmladší si zaběhli 500 metrů, starší už si dali celý kilometr. Nejmladšímu závodníkovi Běhej lesy Lednice nebyly v den závodu ještě ani tři roky. Naopak tomu nejstaršímu bylo 74 let.

Dospělý závod na 21 kilometrů odstartoval přesně v 15 hodin výstřelem ze startovní pistole generální ředitel státního podniku Lesy České republiky pan Ing. Daniel Szórád, který si zároveň zaběhl i 11kilometrový závod. „Bylo to skvělé. Líbila se mi krásná trať i lidé, kteří povzbuzovali na trati. Moc jsem si to užil,“ řekl pak v cíli. Závod na 11 kilometrů odstartoval pan Ing. Josef Vojáček, ředitel Vojenských lesů a statků ČR.

Na krátké trati dominovali Lhota a Jestříbková

Cílovou pásku na krátké trati protnul jako první Zbyšek Lhota. „Musím říct, že mi to dneska fakt sedlo. Běžel jsem s kolegou, co doběhl jako druhý, celou dobu až jsem pak asi 4 kilometry před cílem zabral a trochu mu utekl. Bylo to tu fakt parádní. Všechno na jedničku, zázemí ideální i trať byla skvěle značená. Uspořádat takový závod musí být fakt makačka, takže klobouk dolů. Už se těším na Karlštejn,“ řekl v cíli vítěz Zbyšek Lhota. Stříbný Jaroslav Sláma doběhl za vítězem o 52 sekund později. Bronz vybojoval Dan Fiala.

Nejlepší ženou v cíli se stala Lada Jestříbková. Ta sice nemohla hned po doběhnutí popadnout dech, ale vítězství ji velmi potěšilo. „Bylo to moc krásné, trať se mi líbila, ale prosím teď se musím jít napít,“ řekla bezprostředně v cíli vítězka. Druhá Pavla Hlaváčková doběhla se ztrátou +1:46 na vítězku a třetí nejlepší čas mezi ženami na krátké trati vybojovala Kateřina Doubková.

Přemožitele na dlouhé trase nenašli Dufek a Rambová

Vítězem 21 kilometrové trasy se stal Jan Dufek, který ji zvládl v čase 1:22:29. „Závod se mi moc líbil, hlavně profil, já totiž nejsem moc na ty kopce. Upřímně, památky jsem až tolik nevnímal, ale příjemně se mi běželo v lese, kde byl chládek,“ zhodnotil závod nejlepší muž 21kilometrové trasy. Druhý doběhl o dvě a půl minuty později Jakub Mocek a bronz bral Martin Fibrich. Pro jednoznačně vítězství mezi ženami si doběhla Marcela Rambová, která dorazila do cíle o necelých deset minut před druhou Lenkou Smutnou-Poláchovou. Třetí skončila Lenka Kohnová.

Po vyhlášení vítězů mohli závodníci poprvé zůstat i na pozávodní afterparty ve stanu havlíčkobrodského pivovaru Rebel a při výhledu na Státní zámek Lednice probrat své zážitky ze závodu se svými kamarády.

Osobní dojmy naší redaktorky ze závodu

Závodu se zúčastnila i šéfredaktorka Světa outdooru Natálie Šírová, která se s vámi níže podělí o osobní zkušenosti ze závodu.

„Běhej Lesy Lednice mě příjemně překvapil rodinnou atmosférou a hlavně vydařenou trasou, vedoucí krásným prostředím skoro výhradně po lesních a polních cestách. Oproti městským půlmaratonům jsem ocenila méně lidí, a tedy menší masovost, což mi líp sedí.“

„Obě tratě, na 11 a 21 km, byly kromě příjemného povrchu atraktivní také lokalitou – probíhaly skrz lesopark v Lednicko-valtickém areálu. Kdo, podobně jako já, nepospíchal a za cíl si dal jen doběhnout, se cestou určitě pokochal. Na 22 km dlouhé trase jsme proběhli kolem Chrámu Tří grácií, pod obloukem Rande-vouz a kolem kaple sv. Huberta, ukryté v lesích. Za výběr trati i přátelskou atmosféru dávám organizátorům palec nahoru,“

FOTOGALERIE S FOTKAMI ZÁVODNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

Zde najdete fotogalerie s fotkami závodníků od fotografa Libora Šuhajdy.

1. Fotogalerie – Tři Grácie (15:25 – 15:28)

2. Fotogalerie – Tři Grácie (15:28 – 15:35)

3. Fotogalerie – Tři Grácie (15:35 – 15:40)

4. Fotogalerie – Tři Grácie (15:40 – 15:50)

5. Fotogalerie – Tři Grácie (15:50 – 15:55)

6. Fotogalerie – Tři Grácie (Od 15:55)

7. Fotogalerie – Tři Grácie, poslední část

Výsledky:

21 km muži

1. Jan Dufek

2. Jakub Mocek

3. Martin Fibrich

21 km ženy

1. Marcela Rambová

2. Lenka Smutná-Poláchová

3. Lenka Kohnová

11 km muži

1. Zbyšek Lhota

2. Jaroslav Sláma

3. Dan Fiala

11 km ženy

1. Lada Jestříbková

2. Pavla Hlaváčková

3. Kateřina Doubková

Celkové výsledky zde

Informace o závodu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: