Lysá hora 24: Lysou horu opět po roce obsadí vytrvalci. My budeme u toho a budeme fotit!

Lysá hora 24: Lysou horu opět po roce obsadí vytrvalci. My budeme u toho a budeme fotit!

1 050 závodníků je přihlášeno do jednoho z nejnáročnějších zimních závodů ve střední Evropě Adidas 24 hodin na Lysé hoře. Ten odstartuje už v sobotu 21. ledna v 11 hodin z areálu ostravické pily poblíž vlakového nádraží.

Princip závodu je jasný. V průběhu 24 hodin co nejvícekrát vystoupat na vrchol Lysé hory a zase se vrátit zpátky dolů. V předešlých pěti letech platilo, že komu se podařilo absolvovat třináct okruhů, mohl slavit vítězství.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

„Stále čekáme, kdy se bude o vítězství rozhodovat až ve čtrnáctém okruhu. Záleží to především na tom, jaká se zrovna sejde konkurence a jak se bude závod vyvíjet. Pokud totiž vedoucí závodník má dostatečný náskok, málokdo se kousne vydat se ještě do čtrnáctého kola,“ uvedl ředitel závodu Adidas 24 hodin na Lysé hoře Libor Uher a dodoává: „Přál bych si ale, aby to tak letos bylo. Doufám, že se sejde taková skladba a taková forma u některých lidí, že by někdo z nich mohl zvládnout čtrnáct kol.“

Přečtěte si reportáž z loňského ročníku LH24 2016 a prohlédněte si fotky nebo se před startem podívejte na motivační video LH24, extrémního zimního závodu v Beskydech.

Závod byl původně vypsaný především pro dvoučlenné štafety, ovšem většina závodníků se každý rok přihlašuje do kategorie jednotlivců. „Svědčí to o tom, že lidé se o takový zážitek nechtějí s nikým dělit a chtějí si závod užít sami za sebe,“ poznamenal Libor Uher.

Na startu opět uvidíme téměř kompletní špičku ultraběžců

Rok co rok se LH24 účastní širší špička ultraběžců. A to ať už jako jednotlivci nebo v kategorii dvojic. Letošní pohled do startovní listiny opět potvrzuje, že závod láká! O prvenství a možná i rekord závodu se v soutěži dvojic poperou i vítězové Beskydské sedmičky 2016 Mára Causidis se Standou Najvertem. V královské kategorii jednotlivců by se na špici měli objevovat Zbyněk Cypra, Petr Král, Tomáš Štverák, Radek Chrobák, Kamil Bezděk, Michal Navrátil nebo Marek Novotný. Ale adeptů na bednu byste našli více! U žen pak můžeme hlavní favoritku na vítězství hledat mezi Kristýnou Chmelkovou, Lindou Bienáčovou a Petrou Macurovou, ale uvidíme, každoročně dochází k mnoha překvapením. Například bychom dle posledních informací měli na startu vidět také Kláru Rampírou ve dvojici s Karlem Smejkalem.

Letos budeme opět v centru dění a budeme vás fotit. Nezapomínejte rozdávat mrazivé a zmrzlé úsměvy a pak se přijít podívat do naší/vaší fotogalerie na své fotky!

Závod vyprodaný, je na co se těšit!

Letos je startovní listina zaplněna 1 050 závodníky do posledního místa. Účast v závodě je tak vyprodaná do posledního místa. „Máme plno až po střechu, a to doslova. Nejsme ubytovaní pouze v kuchyni a v kotelně. Jinak máme zabranou saunu, tělocvičny, všechny kongresové salonky, chodby. Někteří budou odpočívat i na kulečníku, pod ním, obsadíme i bowlingovou dráhu, která bude zalepena kartony,“ popsal ředitel závodu s tím, že závodníci obsadí hned čtyři budovy. „Ondráš, Sepetnou, krytý bazén na Sluníčku a penzion Sluníčko,“ upřesnil.

Ideální podmínky by mohl překazit jedině silný vítr

V letošním roce by se mělo závodit v ideálních podmínkách, protože ještě několik dní před závodem napadl na Lysé hoře čerstvý sníh. Pořadatelé tak věří, že klidný průběh závodu by mohl narušit jedině silný vítr. „Je to jediný živel, který by nás mohl přinutit závod přerušit, případně předčasně ukončit. Největším rizikem je vichřice. Když začne foukat a stromy jsou přemrzlé a křehké, tak se větve lámou snadněji a dříve než v létě,“ řekl Uher.

„Navíc závodníci jsou unavení, takže mnozí jen hledí do země, soustředí se na každý krok a nemají prostor na to, aby sledovali, jestli někde padá nějaká větev. Pokud by tedy foukal silný vítr a lámal větve, tak závod okamžitě přerušíme nebo předčasně ukončíme. Nechceme totiž riskovat nějaký hodně vážný úraz,“ pokračoval.

Závod oproti předešlým ročníkům tentokrát nedoznal žádných zásadních změn. Veškeré informace týkající se pravidel, startovní listiny nebo jeho průběhu najdete na webových stránkách www.lh24.cz nebo také v naší obsáhlé termínovce závodů.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: