Lysacup 2016: Tomáš Lichý ovládl 3. etapu a stanovil nový traťový rekord

Lysacup 2016: Tomáš Lichý ovládl 3. etapu a stanovil nový traťový rekord

Až do sobotního rána nebylo zcela jasné, zda se třetí díl Lysacupu poběží z Krásné – Visalají nebo od mostu přes řeku Mohelnici v níže položeném místě téže obce. Hezké podzimní počasí nakonec rozhodlo, že se v souladu s rozpisem etap odstartuje z Krásné „od mostu“.

Nejkratší etapa série s parametry 5,2 km / 781 m+ tak mohla prověřit nejzarytější vrchaře a absence delších běžečtějších úseků nahrávala také „hůlkařům“, kterých tentokrát bylo na stratu docela hodně.

Hned po startu se vyběhlo tradičně velmi ostrým tempem, které ještě přiostřil obhájce celkového triumfu Tomáš Lichý

Krátký úsek po lesní cestě sice startovní pole příliš neroztrhal, ale následná pasáž po louce, vedoucí kolmo proti vrstevnicím, už pozvolna rozdělila závodníky podle reálné výkonnosti. Ti, kdo zde zkusili držet tempo s absolutním čelem, na to v závěru doplatili…

Po celou dobu se za Tomášem Lichým drželi na dohled oba vítězové předchozích etap Vladimír Kozlovský a Vít Otevřel, se kterými stoupali také Martin Holiš a Jiří Pytlík. Další tradičně dobře běžící borci Petr Hudeček, Jan Holoubek i Vladan Šindelek už na vedoucí kvintet začali ztrácet.

Štětované chodníky, po kterých závodníci šplhali na Lysou horu byly svědky marného boje o dotažení Lichého

I díky dobrým povětrnostním podmínkám (na vrcholu však na všechny čekal vítr, mlha a zima) se tentokrát běželo velmi rychlé tempo. Cestu krásným bukovým lesem pod chatou Labašky i jindy nekonečný hřeben k Malchoru proběhli všichni velmi svižně. Konec etapy byl korunován serpentinami v bývalé severní sjezdovce. Štětované chodníky, po kterých závodníci šplhali na Lysou horu, a které byly a jsou stále předmětem mnoha diskuzí, byly svědky marného boje o dotažení Tomáše Lichého, kterého v závěru stíhal už pouze Vít Otevřel. Na dalších pozicích však v serpentinách docházelo k častým změnám – v této krátké etapě se pole moc nenadělilo, a tak na samotný vršek, kromě čela závodu, stoupal téměř souvislý had běžců.

Na vrcholu se tedy jako první objevil Tomáš Lichý, letos běhající za tým SALOMON-RUN a časem 35:03 ustanovil nový rekord této trasy! Druhý Vít Otevřel (také SALOMON-RUN) doběhl se ztrátou 45 vteřin. Bronzovou pozici obsadil Vladimír Kozlovský (Vinotéka u Karla Frenštát p. R.) s časem 36:17. Takže na prvních třech místech jsme měli tři vítěze letošních etap Lysacupu.

Nejrychlejší ženou byla Denisa Krejčiříková (VZS Ostrava), která v dresu pro vedoucí ženu série doběhla na krásném 40. místě celkově! Aby v rodině bylo veseleji, dorazila na vršek Lysé hory jako druhá žena Ivona Krejčiříková (VZS Ostrava). Třetí místo obsadila Hana Holoubková (Beskydští Nomádi).

Týmovou soutěž tentokrát jasně ovládl SALOMON-RUN (1. Lichý, 2. Otevřel, 24. Tuharský). Příští díl Lysacupu se uskuteční v sobotu 21. listopadu. Na programu bude opět krátká etapa. Tentokrát se poběží z Malenovic od Rajské boudy a premiéru budou mít nové kamenné chodníky, které na trase v průběhu roku vyrostly…

VÝSLEDKY – 3. etapa (Krásná, most)

Muži

1. Tomáš Lichý (SALOMON-RUN) – 00:35:03

2. Vít Otevřel (SALOMON-RUN) – 00:35:48

3. Vladimír Kozlovský (Vinotéka u Karla Frenštát p. R.) – 00:36:17

Ženy

1. Denisa Krejčiříková (VZS Ostrava) – 00:42:01

2. Ivona Krejčiříková (VZS Ostrava) – 00:45:31

3. Hana Holoubková (Beskydští Nomádi) – 00:47:24

Týmy

1. SALOMON-RUN – 1 302 bodů

2. Vinotéka U Karla Frenštát p. R. – 1 276 bodů

3. Beskydští nomádi – 1 270 bodů

Kompletní výsledky zde

Informace o závodu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: